Babris, Skujiņš un Krauklis triumfē «SMSCredit.lv» BMX čempionāta kopvērtējumā

6.Septembris, 2018

Ar iespaidīgām septītā posma sacensībām  «BMX Rīga» mājas trasē Mežaparkā noslēdzās 2018. gada «SMSCredit.lv» BMX čempionāts. Ātrākais elites un junioru apvienotajā grupā bija «MŠA/Valmieras puikas-AKSSC» sportists Helvijs Babris, kuram uzvara Rīgā arī deva pirmo vietu sacensību kopvērtējumā. Par uzvarētājiem savās grupās kļuva arī viņa komandas biedri — Toms Skujiņš un Patriks Krauklis, kuri bija labākie attiecīgi M17+ un B8 ieskaitē.

Sportisti sezonas laikā aizvadīja septiņus posmus, no kuriem seši labākie rezultāti tika sasummēti kopvērtējumā, turklāt pēdējā no tiem gūtie punkti tika dubultoti, padarot cīņas par uzvaru vēl sīvākas un vērtīgākas. Elites un junioru vīru finālā pirmais finiša līniju sasniedza Babris, aiz sevis atstājot Miku Strazdiņu un Kristenu Krīgeru, kuri ieņēma attiecīgi otro un trešo vietu. Ar to pietika, lai valmierietis izcīnītu pirmo vietu arī kopvērtējumā, kamēr otro lielāko punktu summu savāca Gabriels Pabijansks, bet trešajā pozīcijā ierindojās rīdzinieks Ansis Uškaurs.

M17+ grupā Skujiņš guva pārliecinošu uzvaru Rīgas trasē, kas kopvērtējumā ļāva apsteigt otrās vietas īpašnieku Kristapu Ezīti no Ventspils «Spara», kamēr trešais palika jelgavnieks Emīls Jekševics. Tikmēr Krauklis starp astoņgadīgajiem puišiem Rīgā pievienoja septīto uzvaru tikpat posmos un ar pārliecinošu pārsvaru ieguva arī pirmo vietu kopvērtējumā. Vēl no «MŠA-Valmieras puikas» sportistiem «SMSCredit.lv» 2018. gada BMX čempionāta sezonu labāko astotniekā noslēdza Ričards Ābols (8. vieta B13 ieskaitē) un Jānis Bindže (7. vieta CR30+).

Latvijas nacionālā sezona finišēs Jelgavā, kur 8. septembrī ar īpašām sacensībām tiks atzīmēta Latvijas BMX 30. dzimšanas diena, bet svētdien, 9. septembrī, notiks Baltijas jūras kausa izcīņas otrais posms.