Dainis Ozols

Par Jēču dabas taku

23.Jūlijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pateicoties Vidzemes Augstskolas pasniedzēju aktivitātei, Latvijā ir sācies (atsācies) dabas taku veidošanas bums. Izveidota Jūrtaka visgarām Latvijas un Igaunijas piekrastei un tiek veidota Mežtaka – no Rīgas uz Valku, garākā posmā ejot gar Gaujas krastiem. Kad šo lielo projektu galvenajai personai Jurim Smaļinskim vaicāju, kas gan šīs takas uzturēs, atbilde bija, ka visi kopā – entuziasti, pašvaldības, Dabas aizsardzības pārvalde, Latvijas Valsts meži utt.

Stādām aleju Naukšēnos

21.Maijs, 2015
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ziemeļvidzeme ir aleju zeme. Te to ir vairāk nekā citviet Latvijā. Ir varenās baronu laikos stādītās alejas, kas patlaban ir pašā, pašā pilnbriedā — liepu, ozolu, lapegļu. Ir alejās un koku rindās arī pa kādai kļavai un osim, bet maz, jo šie koki ir mazāk izturīgi pret laikapstākļiem un visādām kaitēm.

Biedrība «Ziemeļvidzemes ģeoparks» darbojas

28.Janvāris, 2015
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Biedrība «Ziemeļvidzemes ģeoparks» 2014. gadā turpināja darboties sava galvenā mērķa — ģeoloģijas zinību popularizēšanas — vārdā. Biedrības darbu atbalsta Naukšēnu, Rūjienas un Mazsalacas novada pašvaldības, bet līdzekļu piesaiste notiek dažādu projektu veidā.