Autoceļu seguma dēļ izraisīto auto bojājumu skaits pieaug

- 17.Maijs, 2018
Ekonomika
Laikrakstā

Kā liecina Gjensidige Latvija statistika, šī gada martā un aprīlī pieaudzis to apdrošināšanas gadījumu skaits, kas saistīts ar bojājumiem slikta autoceļu seguma dēļ. Visbiežāk auto bojājumi ceļa seguma dēļ radušies ārpus Rīgas, taču pieaudzis arī šo gadījumu skaits galvaspilsētas teritorijā.

Salīdzinot ar vasaras un rudens mēnešiem, ziemā un pavasarī novērojams līdz pat 20% pieaugums tiem apdrošināšanas gadījumiem, kas radušies slikta autoceļa dēļ. Aukstākajos ziemas mēnešos, janvārī un februārī, savukārt pieaudzis laika apstākļiem un ceļa segumam neatbilstoša braukšanas ātruma izraisīto negadījumu skaits.

Situāciju komentē Gjensidige Latvija Transportlīdzekļu atlīdzību grupas vadītājs Dāvids Lēvalds: «Pavasarī, kad kopā ar sniegu šķietami izkūst arī asfalts, pieaug to negadījumu skaits, kas saistīti ar autoceļa segumu. Autohelp24Gjensidige Latvija diennakts palīdzība uz ceļa — dati liecina, ka biežāk nekā parasti tiek sabojātas automašīnu riepas, liedzot braucējam turpināt ceļu. Šī gada pirmajos četros mēnešos palīdzība tika sniegta vairāk nekā 600 gadījumos visā Latvijā un arī aiz valsts robežām.»

Nemainīgi negadījumu topa augšdaļā ir tādi transportlīdzekļa bojājumi, kas ir konstatēti pie mājas, veikala vai kur citur un radušies nezināmos apstākļos. Tāpat aktuāli ir ceļu satiksmes negadījumi ar transportlīdzekli vai citu satiksmes dalībnieku un sadursmes ar kādu šķērsli, tostarp iebraukšana bedrē.

Dāvids Lēvalds: «Šogad biežāk nekā pērn klientu auto ir bojāti lielveikalu stāvvietās, turklāt vairumā gadījumu vainīgā persona ir atstājusi negadījuma vietu. Tas diemžēl rada nelabvēlīgu iespaidu par autovadītāju kultūru Latvijā. Vēlos atgādināt, ka, atstājot negadījuma vietu, autovadītājs var saņemt ne tikai soda kvīti, bet tam var nākties pašam — regresa prasības kārtībā — atmaksāt otrai automašīnai nodarītos bojājumus.»

Šī gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar pagājušo gadu, par aptuveni 20% ir pieaudzis pieteikto atlīdzību skaits OCTA apdrošināšanā. Sākot no marta, ievērojami palielinājusies vidējā atlīdzības summa šajā apdrošināšanas veidā. Atlīdzībās pirmajā ceturksnī izmaksāti 1,9 milj. eiro, kas ir par 370 tūkstošiem eiro vairāk nekā šajā laika periodā pērn.

Foto no mechanics.stackexchange.com


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru