Auto zādzību riska kalkulators

1.Novembris, 2017
Dzīvesstils
Laikrakstā

Šovasar apdrošināšanas sabiedrība BALTA sadarbībā ar SIA Autonams izstrādāja virtuālo auto zādzību riska kalkulatoru. Tā mērķis ir veicināt auto īpašnieku informētību, brīdināt un pievērst uzmanību aktuālajām auto zādzību un apzagšanas tendencēm. Virtuālais kalkulators veidots, balstoties uz aktuālajiem Valsts policijas datiem, kā arī apdrošināšanas sabiedrības BALTA un SIA Autonams ekspertu novērojumiem par automašīnu zādzību un apzagšanas tendencēm Latvijā.

PATĪK NE TIKAI ĪPAŠNIEKAM. Šāds pilnpiedziņas 5. sērijas jaunākā izlaiduma BMW, kuram no iespējamā aprīkojuma, šķiet, pietrūkst vien stikla jumta, maksā gandrīz apaļus 100 tūkstošus eiro. Līdzīgi spēkrati pēdējā laikā Latvijā pārdoti teju pussimt turīgiem ripojošu luksus apartamentu cienītājiem, līdz ar to viņu priekam noteikti klāt nākušas arī rūpes. Jo — šāds auto ir gards kumoss arī auto zagļiem! Gunta Vīksnas foto

Virtuālais kalkulators pieejams BALTA un SIA Autonams mājaslapā.Nupat riskanto un zagļu iecienītāko automobiļu sarakstu,  balstoties uz šī brīža Valsts policijas datiem un zādzību tendencēm, papildinājuši vēl trīs — Volkswagen Tiguan, Subaru XV un Mitsbishi Outlander. Situāciju komentē SIA Autonams valdes loceklis EDVĪNS PANDERS:«Vasaras mēnešos nozagti pieci Volkswagen Tiguan spēkrati, un tas nozīmē, ka šis auto vairs neatbilst zādzību riska kalkulatora zaļajam jeb drošajam segmentam. Zagļi iekārojuši arī Mitsubishi Outlander un Subaru transportlīdzekļus, kas vēl pirms teju dažiem gadiem nebija atrodami nozagto automašīnu sarakstos. Zādzību tendences mainās, turklāt ļoti strauji — automašīnu zīmoli, kuru zādzības risks līdz šim bija tuvu nullei, tagad ir kļuvuši pieprasīti. Mēs apzināmies, ka auto īpašnieki nespēj šīm izmaiņām izsekot, tāpēc uzskatām par savu pienākumu vērst uzmanību uz tām. Lai gan tādi zīmoli kā Subaru, Nissan vai KIA skaitliski tiek zagti mazāk, tie lielākoties ir jauni modeļi, kas ražoti laikā no 2015. līdz 2017. gadam. Līdz ar to īpašniekiem tiek radīti tikpat lieli finansiālie zaudējumi kā, piemēram, BMW īpašniekiem, kuru spēkrati ir ar senāku izlaiduma gadu — sākot no 2007. līdz 2010. gadam.»


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru