Auto stāvvietās bučojas regulāri

- 22.Septembris, 2016
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kā liecina statistika par laika posmā no janvāra līdz augustam apdrošināšanas sabiedrībā BALTA saņemtajiem KASKO atlīdzību pieteikumiem par negadījumiem auto stāvvietās, šogad par 666 negadījumiem atlīdzībās jau izmaksāti teju 300 tūkstoši eiro. Pēdējo trīs gadu laikā reģistrēti 2752 pieteikumi un atlīdzībās izmaksāti vairāk nekā 1,9 miljoni eiro.

Pagājušajā gadā lielākā izmaksātā atlīdzība bija 33,3 tūkstoši eiro par no stāvvietas nozagtu automašīnu, savukārt 10,3 tūkstošu eiro atlīdzība izmaksāta par pazemes stāvvietā apzagtu automašīnu.

Taču visvairāk, 70%, negadījumu automašīnu stāvvietās saistīti ar sadursmi ar citu transportlīdzekli, statistika rāda, ka tādi Latvijā ir vairāk nekā 80 gadījumi mēnesī. Apdrošinātāja BALTA rīcībā esošā informācija liecina, ka 25% gadījumu spēkrats bojāts, uzbraucot stāvvietā esošajiem objektiem, piemēram, apmalēm, betona stabiem, dzelzs caurulēm un citiem šķēršļiem, kamēr 5% negadījumu cēlonis bijis zādzība, apzagšana vai vandālisms.

Šo statistiku komentē  apdrošināšanas sabiedrības BALTA Atlīdzību direktors INGUS SAVICKIS: «Negadījumi stāvvietās, kas ietver lielveikalu, pazemes, apskates objektu, diennakts un citas stāvvietas, ir autovadītāju ikdiena, un to apliecina atlīdzību pieteikumi — katru dienu BALTA saņem vidēji trīs pieteikumus par šādiem negadījumiem. Turklāt pēdējos gados to skaitam ir tendence palielināties — 2014. gadā BALTA saņēma 659 atlīdzību pieteikumus, pērn to skaits palielinājās par 42%, sasniedzot jau 938 pieteikumus.»

Ja negadījums noticis stāvvietā, jārīkojas tāpat kā jebkura satiksmes negadījuma situācijā. Atbilstoši likumā noteiktajam jāaizpilda saskaņotais paziņojums vai negadījums jāpiesaka Ceļu policijā. Saskaņoto paziņojumu drīkst aizpildīt tikai tad, ja:

* ceļu satiksmes negadījumā ir iesaistīti tikai divi transportlīdzekļi. Ja bojājumi transportlīdzeklim tiek konstatēti, īpašniekam atgriežoties autostāvvietā, un vainīgā persona ir atstājusi notikuma vietu, negadījums jāpiesaka Ceļu policijā;

* nav cietušas personas;

* nav nodarīti bojājumi trešās personas mantai (ņemiet vērā, ka iepirkuma ratiņu novietne vai autostāvvietas norobežojošais stabs ir uzskatāmi par trešās personas mantu);

* negadījumā iesaistītajiem transportlīdzekļiem nav radušies tādi bojājumi, kuru dēļ tie nedrīkst vai nevar turpināt ceļu;

* negadījumā iesaistītie autovadītāji spēj vienoties par visiem būtiskajiem negadījuma apstākļiem.

Bet pats galvenais — šādās vietās, kur atrodas patiešām ļoti daudz automašīnu, katram auto stāvlaukumā vai apjumtā automašīnu novietnē iebraucējam vai arī izbraucējam jābūt maksimāli uzmanīgam, veicot jebkuru manevru. Iztiksim bez šādām bučām!

Izmantota BALTA informācija

ŠAURĪBĀ JĀGROZĀS PRĀTĪGI. Vakar auto stāvlaukumā pie Vidzemes Augstskolas ļoti uzmanīgi brīvajā kabatā starp vieglajām automašīnām ierūmējās arī Valmieras namsaimnieka pasažieru - kravas automobilis. Šādās reizēs ļoti no svara, cik laba stūresvīram ir sava spēkrata gabarītu izjūta. Te viss bija kārtībā!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru