Austrālija – zeme, kur viss ir citādi

- 31.Marts, 2023
Dzīvesstils
Laikrakstā

Turpinājums. Sākums 24. martā

Ir interesanti no pieputeņotās Rīgas un pavēsās Frankfurtes pēc pārdesmit stundām Singapūrā pēkšņi attapties kā milzīgā, tveicīgā siltumnīcā, kur 28 grādi un gaiss smaržo savādi un neierasti. 

Vēlāk Austrālijā šāda temperatūra, kas vakaros vai mākoņainās dienās nomainīs svelmainos 34 vai 36 grādus, šķitīs mīlīga un latviski vasarīga. Kaut arī Austrālijā šobrīd ir vasaras beigas un saule vairs necepina līdz 40 un vairāk grādiem, pirmā mācība, ko ātri apgūs katrs ciemiņš, – dabiska materiāla apģērbs un ērti apavi ir svarīgāki par jebkādām modes tendencēm. Apģērbam ikdienā, pat ejot sabiedrībā, nav gandrīz nekādas reprezentatīvas lomas, jo saule visus izģērbj vienādi. Ar vai bez šika, bet galvenais ir komforts.

Jau Singapūrā sagaidīja palmas – mūžīgās vasaras simbols. Austrālijā tās savulaik esot ievestas, un, kā itin viss tur aug griezdamies, arī dažāda veida palmas dabiski iekļaujas Austrālijas ainavā. Tās sajūsmināja ar savu siluetu rozīgi zeltītā saulrietā, pasakainās pludmalēs, blakus debesskrāpjiem un vienstāva mājām. Krūmi un koki tur, šķiet, zied mūžīgi, un cilvēki pārāk nenoņemas ar augu sagrupēšanu pēc ziedu krāsām, bet ļauj visam ziedēt kā izbirušam no pārpilnības raga.

Selfijs ar ķenguru ir obligāts.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru