Augusta Brigmaņa valdīšanas laikam beidzoties

- 16.Aprīlis, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Nedēļas nogalē bija dažādu partiju lielāka vai mazāka trokšņošana pavasarīgajā politikas mežā. Jau ceturtdien opozīcijā esošo deputātu OIK sakarā ierosināto pirmo demisijas pieprasījumu Saeimas balsojumā bez satraukuma (pat nekāpa Saeimas tribīnē taisnoties) pārcieta premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV). Savukārt piektdien vismaz 322 biedri (lai būtu kvorums) nesapulcējās uz «KPV LV» kopsapulci, un tā nebija lemtspējīga kaut vai par to, cik no biedriem ir gatavi atbalstīt K. Kariņa valdību un cik ir gatavi sadziedāties dažādos koros ar opozīcijas deputātiem Saeimā.

Pieņemu, ka «KPV LV» biedru vairākuma atbildē uz šo jautājumu pat ļoti ieinteresēta ir arī šobrīd opozīcijā atstātā ZZS, kuras deputātiem iespējas tikt pie teikšanas jaunas valdības veidošanā pavērsies vien tad, ja nobruks pašreizējā. Kā parasti, vislielākās cerības tad nu tiek liktas uz vājāko posmu, kāds šobrīd neapšaubāmi ir «KPV LV».

Tikmēr kā nedēļas galvenais politiskais notikums jāvērtē arī piektdien notikušais Latvijas Zemnieku savienības (LZS) kongress. Tajā kvorums bija pārliecinošs, un gan biedri, gan uz kongresu aicinātie viesi vispirms mēģināja vērtēt, kādēļ šis politiskais spēks, kas kopā ar Latvijas Zaļo partiju (LZP) veidoja vēl pērn pie varas esošo ZZS, neveiksmīgi aizvadīja 13. Saeimas vēlēšanas un nu nokļuvis opozīcijā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru