Augkopības iespējamie riski – saimnieciski sadalīti

- 12.Maijs, 2023
Mājā un sētā
Laikrakstā

Par Brenguļu tradicionālo Tomātu svētku 2021. gada sezonas patīkamo pārsteigumu ne vienam vien pircējam kļuva vietējās piemājas zemnieku saim­niecības «Cīruļi» izaudzētie arbūzi un melones, kurus degustētāji novērtēja ar viennozīmīgu uzslavu: «Neticami saldi un gardi!»

Arī nākamā vasara bijusi labvēlīga šīm lielajām ogām, tādēļ ceļu uz šo dārzeņkopības saimniecību esot ielāgojuši arvien vairāk interesentu. Nostrādājis arī plaši izsludinātais krūmmelleņu ražas pašlasīšanas piedāvājums. Šopavasar saimnieki to sola arī rabarberu laukā, bet ģimenes uzņēmuma stādu placī ir iespējams tikt gan pie rabarberu, gan upenāju un vēl citu augu stādiem.

Jubilejas sezona

«Cīruļos» ierodamies 8. maijā, kad vairākas naktis pēc kārtas Latvijas dārzus bija saldējušas nevis ierastās ievziedu laika salnas, bet gan kārtīgs sals. Saprotams, kādēļ saimniecības īpašnieks MĀRIS ZVIRBULIS mūs vispirms ved uz rabarberu lauku. Tur paveras neticams skats – dūšīgos rabarberu kātus sals ne vien noliecis, bet arī šķērsām pa šķiedrām pārlauzis. «Re, kā tagad rabarberi ar joni dzen kātus, jo, sala sabiedēti, tie nu cenšas atstāt pēcnācējus!» rāda Māris.

RABARBERU LAUKĀ. Ģimenes saimniecības īpašnieks Māris, iepazīstinot ar divu šķirņu rabarberiem. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru