Aug jau piektā paaudze

- 4.Jūnijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kreceru ģimene – Marita, Māris un viņu meita Madara kopā ar savu mazo atvasīti Zani – saim­nieko Trikātas staļļos. Tā ir ģimenes bioloģiskā saimniecība, kuras pamatā ir zirgu audzēšana, bet paralēli viņi arī apmāca jaunos jātniekus un pieņem tūristus.

Rūpēs par zirgiem

Kad ierodas Liesma, saimniecības lielākie darbi apdarīti, vakar pieņemts kumeliņš, un stallī atrodas zirgi, kas gatavojas iet uz treniņu. Sarunas gaitā Marita uzsver, ka zirgu audzēšana ir specifiska un zirgs pats par sevi ir ļoti īpašs dzīvnieks: «Mēs ļoti novērtējam, ka cilvēki, kas griežas saimniecībā, lai iegādātos zirgu, vai tie, kas grib doties izjādē, atzīst, ka nav lietpratēji. Cepuri nost to cilvēku priekšā, kas nesaprot, bet grib saprast,» tā Marita. Piedzīvoti dažādi atgadījumi dzīves laikā, tāpēc Marita cer, ka varbūt nākotnē tiem, kas vēlēsies iegādāties zirgu vai braukt izjādē, būs vismaz minimāla apmācība jāiziet, lai zinātu pašus pamatus un nekaitētu dzīvniekam. Madara papildinot skaidro, ka šādas skolas jau ir izveidotas Zviedrijā un Somijā.

Darbs ar bērniem 

Viņa skaidro, ka tehniski pareiza jāšana cilvēkam ir baudījums, bet, lai to sasniegtu, ir jāgulda liels darbs un pacietība. «Uzsākot trenēties ar zirgiem, pirmkārt cilvēkam ir jāstrādā ar savām emocijām. Zirgs ārkārtīgi jūt cilvēku emocijas, un, ja pie viņa aiziet nervozs vai sliktā noskaņojumā, viņš to sajutīs, viņš jūt, vai esi dusmīgs vai priecīgs,» tā Madara.

CERIŅOS. Madara (no kreisās), Endijs, Marita un viņas meita Madara. Foto no personīgā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru