Audžuģimenes pateicas par dāvāto prieku

- 30.Augusts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Aizvadītās nedēļas nogalē atpūtas kompleksā «Avoti» notika Valmieras un apkārtējo novadu audžuvecāku tikšanās.

Vairākas ģimenes, kas ikdienā pilda audžuģimeņu, aizbildņu vai adoptētāju pienākumus, bija aicinātas uz īpašu – izglītojošu un izklaidējošu – pasākumu «Ģimeņu svētki». Vecākiem līdzi spurdza mazāki un lielāki bērni, un pulciņš, kas baudīja interesantas dienas, bija visai prāvs.

«Ir būts dažādos notikumos, bērni piedalījušies nometnēs, un paši esam aicināti un bijuši klāt audžuvecāku tikšanās reizēs, bet šī bija īpaši mīļa nedēļas nogale,» sacīja Vija Nille no Kocēnu novada, kas kopā ar vīru jau gadiem ir audžuvecāki un arī pašlaik gādā par skolas un pirmsskolas vecuma mazajiem, kam pietrūcis savu vecāku uzmanības un mīlestības.

«Šajā pasākumā mēs jutāmies nevis kā aicināti ciemiņi, bet kā savējie. Varējām pabūt kopā, aprunāties ar ģimenēm, kas dara šo pašu darbu un dara to no visas sirds, un satikām arī daudz jaunu, interesantu cilvēku, kuri mums šo neaizmirstamo notikumu šajā vasarā sarūpēja,» piekrita Tatjana Nikolajeva no Beverīnas novada. Arī Tatjanas mājā nekad nav trūcis bērnu čalu, un viņa par audžubērniem turpina gādāt, uzsverot, ka ir liels gandarījums, ja «ģimeni izdodas salāpīt» un bērni var atgriezties pie saviem vecākiem. Viņa, tāpat kā daudzas audžuģimenes, piedzīvojusi arī to, ka bērni audžuģimenē uzturas ilglaicīgi, izaug un meklē savu vietu dzīvē vai arī nonāk jaunās un pastāvīgās mājās, jo cita ģimene izvēlas bērnus adoptēt.

PĀRVARĒT bailes no augstuma un izjust savu varēšanu bija izaicinājums pusaudžiem un jauniešiem, kas kāpa pa klinšu sienu. Tas bija bērnu mēģinājums kāpt kalnā, bet personības izaugsmes treniņa komanda «Lēciens Everestā» viņiem sarūpēja šo prieku un daudzas labas atmiņas. Jāņa Līgata foto

Komentāri
Pievienot komentāru