Atvērto datu milzīgais potenciāls

- 25.Oktobris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā Vidzemes Augstskolā (ViA) aizvadīts pirmais Pašvaldību atvērto datu hakatons, pulcējot kopumā 13 komandas. Strādājot plecu pie pleca 24 stundu laikā, dalībnieku uzdevums bija, izmantojot pieejamos atvērtos datus, izstrādāt inovatīvu mobilo lietotni vai tīmekļa vietni, kas risinātu pašvaldības izvirzītu problēmu.

Ar savu ideju uzvarēja komanda «EduFuture», kas piedāvāja risinājumu, kā novērtēt ikvienu Latvijas skolu un prognozēt tās iespējamo nākotni, ņemot vērā skolēnu skaitu, eksāmenu rezultātus, sasniegumus mācību olimpiādēs un citus rādītājus. Otrā vieta tika piešķirta komandai «Spriditis.club», kas izveidoja interaktīvu karti, kurā ikviens var atrast informāciju par savu plānoto vai nākotnes dzīvesvietu – kāda ir apkārt esošā infrastruktūra, cik maksā mājokļi konkrētajā rajonā, kāds pieejams sabiedriskais transports, izglītības iestādes utt. Savukārt trešo vietu saņēma komanda «Find Your Doctor», kas izveidoja meklētāju, kurā atrast informāciju par pieejamajiem ārstiem reto slimību pacientiem.

«Hakatoni ir lielisks veids, kā parādīt atvērto datu izmantošanas iespējas un ieguvumus. Ja 24 stundu laikā var radīt šādus risinājumus, tad grūti prognozēt, kādi risinājumi tiks radīti, šiem aktīvistiem turpinot attīstīt savas ieceres,» hakatona rezultātus vērtē VARAM Publisko pakalpojumu departamenta speciālists, atvērto datu eksperts Mikus Jēkabsons.

HAKATONS PULCĒJA dažādu nozaru speciālistus, kas lika galvas kopā, lai 24 stundu laikā, izmantojot atvērtos datus, veidotu produktus, kas radītu ietekmi visai ekonomikai. Klāva Vasiļevska foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru