Atver vasaru kā grāmatu!

- 13.Jūnijs, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Katrs no mums grāmatās meklē ko savu – mierinājumu, patvērumu, izaicinājumu, cerību, kāds metas iekšā piedzīvojumos, kāds ierauga pasauli jaunā gaisotnē, kādam strauji iepukstas sirds, – tā lakoniski par grāmatu valstību izsakās vācu mākslinieks Kvints Būholcs.

Bagātini savus vasaras piedzīvojumus ar lasīšanu – nāc uz Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļu un iesaisties vairākās lasīšanas programmās – Zvirbulēna Vasaras groza apgūšanā, Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrijas jaunās kolekcijas baudīšanā un vērtēšanā, kā arī apgāda Zvaigzne ABC Lasīšanas stafetē, kura noslēgsies jūlija beigās. Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļa piedāvā vajadzīgo grāmatu klāstu dažādām gaumēm un visiem vecumiem. Grāmatu nosaukumi un krāšņie vāki tā vien vilina uz lasīšanu: Laime ir lapsa, Pasaka par bruņinieku, kuram sāpēja zobi, Es picas brālēnu cepu, Meitene, kas gribēja izglābt grāmatas, Plastmasas huligāni, Ledusjūras pirāti (grāmatas Vafeļu sirdis turpinājums), Dilles tante un citas. Aktīvākie lasītāji tiks arī pie balvām, katrai lasīšanas programmai tās ir atšķirīgas.

Viscentīgākie lasītāji ir sākumskolas vecumā, taču, lai lasītkāre un lasītprieks nemazinātos, var atrast aizraujošu lasāmvielu arī pusaudžiem, jauniešiem un arī vecākiem. Lasot grāmatu, var bagātināt savu iztēli – piedzīvot vairākus notikumus kopā ar tās varoņiem, iegūt jaunus draugus, bet vecāki spēs labāk izprast savu bērnu domas un cerības, ja paši iesaistīsies lasīšanas procesā. Lai ievilinātu bērnu lasīt, sākumā labāk izvēlēties bērnam interesantas tēmas, aizraujošus un izklaidējošus stāstus un dzejoļus. Vēl kāds labs veids, kā uzlabot bērna valodu un veicināt domāšanu, ir lasīto pārrunāt. Prieks par vairākām ģimenēm ar dažāda vecuma bērniem, kas nāk uz bibliotēku kopā. Mēs priecājamies par katru lasītāju!

Fotomirkli ar aktīvākiem vasaras lasītājiem tvēra Elīna Švēde, Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas galvenā bibliotekāre


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru