Atlika laika tam, kam agrāk pietrūka

- 19.Maijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ar valdības ziņu kopš 12. maija, kā zināms, ir nedaudz mīkstināti dažādi pēdējo mēnešu ierobežojumi sabiedrības veselības un drošības labā. Durvis pamazām atkal atver un darbu klātienē atsāk ne viens vien uzņēmums vai iestāde. Arī pašvaldībās. «Liesma» 13. maijā pabija Rūjienā. Piedāvājam sarunu ar Rūjienas novada kultūras un tūrisma centra vadītāju GUNU ĶIBERI un Rūjienas kultūras nama vadītāju ILZI LESKU.

Pīlādži un ceļa stabiņš Ipiķos

Lūk, ko par distancēšanās laika aktualitātēm Rūjienā mums pastāstīja Guna Ķibere: 

«Valstī noteikto ierobežojumu dēļ arī Rūjienas kultūras un tūrisma centra pakļautības iestādes – tūrisma centrs, izstāžu zāle, Tautskola un kultūras nams – klātienē apmeklētājiem nebija pieejamas, tomēr šo iestāžu darbinieki distancēšanās periodu izmantoja lietderīgi. Beidzot atradās laiks daudz kam tādam, kam līdz šim daudzo pasākumu organizēšanas un tūristu uzņemšanas virpulī nepietika uzmanības. Piemēram, Tūrisma centra un izstāžu zāles darbiniekiem bija iespēja nesteidzīgi vēl vairāk pilnveidot šā gada sākumā Rūjienas simtgadei veltīto un interneta vidē atvērto portālu www.saknesrujiena.lv Šī vietne nekad nebūs pabeigta, jo tā kā tāds sūklis uzņems sevī no visas pasaules arvien jaunus Rūjienas puses dzimtu stāstus, cilvēku atmiņas un arī vērtīgas liecības. 

5. maijā novada pašvaldības darbinieku neliela grupa pabija Ipiķos, lai tur turpinātu pirms dažiem gadiem iesākto tradīciju – Latvijas simtgades parka pakāpenisku stādīšanu. Tur jau ik gadu par godu Latvijas neatkarībai ir iestādīti vairāki spēka koki: ozoli, bērzi un liepas. Šoreiz, ņemot vērā vīrusu apdraudējumu globālajai pasaulei, iestādījām trīs pīlādžus, kas izsenis Latvijā tiek stādīti, lai sargātu mājvietas no ļauna.

SPĒKA KOKI LATVIJAI. Rūjienas novadā ik gadu, sagaidot 4. maiju – Latvijas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienu, turpinās Latvijas simtgades parka stādīšana Ipiķos. Šogad tur iestādīja pīlādžus. Nelielajā stādītāju pulciņā bija arī Rūjienas novada pašvaldības priekšsēdētājs Guntis Gladkins (no kreisās) un izpilddirektors Ivo Virsis. Ulda Rusmaņa foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru