Atklāta "de Woldemer" jaunā ekspozīcija Valmieras pils teritorijā

- 19.Jūlijs, 2023
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

18. jūlijā, sagaidot Valmieras 740. dzimšanas dienu, Valmieras muzeja teritorijā atklāja gan jauno stikla ēku virs Valmieras pils mūriem, gan restaurētās senās ēkas un ekspozīciju "de Woldemer", kā senāk dēvēja Valmieru.

Sengaidītajā un nozīmīgajā notikumā piedalījās Latvijas finanšu ministrs Arvils Ašeradens, Kultūras ministrijas un Valmieras novada pašvaldības pārstāvji, būvnieki, arhitekti, restauratori, projektētāji, dizaineri un daudzas citas personas, kuru ieguldījums ir pietuvinājis šodien sasniegto mērķi. 

"Valmieras pils pagalmā trīs gadu laikā notikuši apjomīgi būvdarbi un ļoti daudzas dažādas aktivitātes," klātesošos uzrunājot, teica muzeja direktore Iveta Blūma, "veidojot pils teritoriju kā centru, no kura notiks Valmieras pils kultūrvides pētniecība un pieejamības nodrošināšana ikvienam. Notikuši arheoloģiskie izrakumi, ziemeļrietumu korpusa konservācija un restaurācija, jauna stiklota apjoma būvniecība, dažādu arheoloģisko priekšmetu restaurācija, tautā mīļi dēvētās Vecās aptiekas restaurācija, pils teritorijas labiekārtošana un daudzi citi darbi. Šodien ir diena, kad mēs svinam. Šī projekta sagatavošanas un ieviešanas laikā ir bijuši iesaistīti simtiem cilvēku Valmieras novada pašvaldībā, Kultūras ministrijā, ES fondu departamentā, Centrālajā finanšu līgumu aģentūrā, Kultūras mantojuma pārvaldē, arhitektoniskās izpētes grupā… Es tā varētu uzskaitīt vēl un vēl, un tieši tik liels ir bijis šis darbs. Paldies visiem!"

STIKLA BŪVES ATKLĀŠANĀ lenti griež (no kreisās) Valmieras muzeja Vēstures nodaļas vadītāja, direktores vietniece zinātniskajā darbā Liene Rokpelne, Valmieras muzeja direktore Iveta Blūma un Valmieras novada domes priekšsēdētājs Jānis Baiks. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru