Atklās brīvdabas galeriju Valmieras Sajūtu parkā

- 5.Decembris, 2013
Tūrisms un daba
Portālā

14. decembrī no pulksten 11.00 līdz 14.00 Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parks savu pirmo ziemas sezonu iesāks ar īpaši izdekorētu koku brīvdabas galerijas atklāšanu un pasākumu „Valmieras putni ziemā”.

Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parku ziemā rotās 45 krāšņos ietērpos ģērbti koki, jo SIA „Vidzemes Olimpiskais centrs” aicinājumam dažādās rokdarbu tehnikās izveidot kokiem rotājumus, atsaukušies 45 dalībnieki ne tikai no Valmieras, bet arī no tuvākās apkārtnes pilsētām. Dalībnieku vidū ir vairākas Valmieras skolas un bērnudārzi, atsevišķas klases un grupiņas, pensionāru dienas centrs „Atvasara”, pansionāta „Valmiera” iemītnieki, dzijas veikals „Adele” un Valmieras jaunatnes centrs „Vinda”. Brīvdabas galerijas izveides mērķis ir spilgtināt Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parka dabas ainavu ziemas periodā, kā arī rosināt valmieriešus un pilsētas viesus apmeklēt parku, izbaudot pastaigu priežu mežā un mudinot tos vairāk brīvā laika pavadīt dabā. Jāpiebilst, ka izveidojoties noturīgai sniega kārtai, parka apmeklētājiem būs iespējams doties pārgājienā arī ar sniega kurpēm.

14.decembrī Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parku ieskandēs arī putnu izzināšanas un putnu barotavu meistarošanas pasākums „Valmieras putni ziemā”. Latvijas putnu fonda ornitologs Gaidis Grandāns pasākuma apmeklētājus iepazīstinās ar putniem, kuri Latvijā paliek ziemot vai ierodas pavadīt ziemas periodu, un stāstīs, kur putnus vislabāk var novērot pilsētvidē. Neizpaliks arī padomi pareizai putnu barošanai un putnu barotavu gatavošanai.

Pasākuma gaitā ikviens varēs izgatavot putnu barotavu, kā arī uzklausīt ornitologa padomus barotavas pareizai izvietošanai mājas dārzā vai uz daudzdzīvokļu nama lodžijas. Jāuzsver, ka uzsākot putnu barošanu, tā ir jāturpina līdz pat pēdējam pavasara salam, lai pie regulāras barošanas pieradušie putni neaizietu bojā.

Komentāri
Pievienot komentāru