Atklāj jaunu SOS ģimenes māju Valkā

- 12.Maijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

6. maijā tika oficiāli atklāta Valmieras SOS Bērnu ciemata Valkas māja. Šī māja tapusi, Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijai deinstitucionalizācijas procesa ietvaros cieši sadarbojoties ar Valkas novada pašvaldību, Labklājības ministriju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

Pirmo reizi Latvijā ir radīts ģimeniskai videi pietuvināts bērnu ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojums, kura sniegšanā sadarbojas valsts, pašvaldība un nevalstiska organizācija.

Vents Armands Krauklis, Valkas pilsētas domes priekšsēdētājs: «Jāteic, ka šāda veida projekti nekad nav vienkārši, un arī šis nebūt nebija vienkāršs. Sākotnēji mēs bijām iedomājušies, ka izmantosim vienas privātmājas tehnisko projektu un uzbūvēsim ēku par apmēram 100 tūkstošiem eiro. Tomēr mums ir arhitekts, kas savu darbu dara ar sirdi, viņš vairākas reizes pie mums nāca ar priekšlikumiem, ko vajadzētu uzlabot, jo tur taču dzīvos bērni. Mums Valkā vienmēr ir bijis tāds uzstādījums: ja kādu lietu darām, tad tā ir jādara ļoti labi, apdomājot, kāda tai būs arī nākotne pēc ilgāka laika. Tāpēc tā māja ir samērā liela, bet ar domu, lai iemītnieki šeit justos ērti un katram būtu arī sava privātā telpa.

JAUNĀS MĀJAS ATKLĀŠANĀ. Vents Armands Krauklis sveic SOS mammu Sanitu. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru