Atkal satiekas Latvijas Aismas

- 21.Augusts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

AISMA. Piekritīsiet, ka skan kaut kā īpaši! Rakstniece Ilze Indrāne savā grāmatā «Aisma» raksta: «Tu, kas starp ausmu un gaismu stāvi!»

Latvijā pašlaik ir septiņdesmit Aismas. Pirmo reizi šis vārds fiksēts Limbažu pusē 20. gadsimtā un kalendārā pabijis no 1932. līdz 1965. gadam, kad tas nezināmu iemeslu dēļ no kalendāra izņemts, atkal tajā iekļuvis kopš 1981. gada. Visvairāk Aismu dzīvojot Vidzemē. Aismas vārdu nes vairākas skolotājas, ārste, viesnīcas vadītāja, pavāre, grāmatvede, žurnāliste, bērnu aukle, kāda izcila rokdarbniece, Jaunmoku pils gide, arī kosmētiķe un droši vien vēl citu profesiju pārstāves.

Mazsalaciete Aisma Pauniņa jau vairākus gadus lolojusi ideju par vārda māsu tikšanos. Ja jau Latvijas Vizmas spēj satikties un draudzēties vairāk nekā 20 gadus, kāpēc gan Aismas nevarētu to pamēģināt, vajag tikai uzdrošināties! Un tā pirmo Aismu saietu Aisma Pauniņa noorganizēja Kocēnu novada «Mazdzērvītēs» pie viesmīlīgās saimnieces Aismas Ločmeles. Otrā tikšanās reize bijusi nolikta teiksmainajos Dikļos pie Aismas Legzdiņas,  bet pavisam nesen vārdamāsas bija devušās uz Pļaviņām, kur viņas uzņēma Aisma Baltiņa.

AISMAS. Šovasar, tiekoties Pļaviņās. Sandras Pumpures foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru