Atkal par Burtnieku un ne tikai

- 2.Novembris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Kā zināms, jaunizveidotā Valmieras novada pašvaldība solījusi sakārtot zvejas lietas Latvijas ceturtajā lielākajā ezerā, un pamazām šie solījumi sāk pildīties. 

Par jaunākajām aktivitātēm šajā jomā – par tieši pirms nedēļas notikušo Zemkopības ministrijas Latvijas iekšējo un jūras piekrastes ūdeņu resursu ilgtspējīgas izmantošanas un pārvaldības padomes sēdi un tajā pieņemtajiem lēmumiem – Liesmai piektdien pastāstīja šīs padomes loceklis OJĀRS BEĶERIS. 

Ar ko nodarbojas šī padome, kurā arī tu piedalies?

Kā konsultatīvā padome tā sagatavo un izvērtē visus iesniegumus, ko Zemkopības ministrija virza tālāk uz Ministru kabineta sēdēm. Tai skaitā arī visus pašvaldību iesniegumus. Tas, kas mūspuses cilvēkus droši vien interesē visvairāk, ir iesniegums par Burtnieku ezeru. Taču mēs 27. oktobrī padomē izskatījām arī vairākus visas valsts mērogā interesantus jautājumus. Bija arī triju pašvaldību iesniegumi. Sīkāk nepieskaršos Jūrmalas un Vents­pils iesniegumiem, bet trešais bija no Valmieras novada. Mūsu pašvaldības viedoklis par zvejas tiesībām Burtnieku ezerā, konkrēti par tīklu limita samazināšanu, ir bijis publicēts, tāpēc sabiedrībai jau zināms. Attiecībā uz Burtnieku pirmā un galvenā lieta – pati novada pašvaldība lūgusi samazināt kopējo zvejas tīklu garumu ezerā no patlaban esošajiem 2500 metriem uz 1000 metriem. Otra lieta – samazināt plēsīgo zivju zvejas kvotas Burtnieku ezerā: zandartu zvejai no 26 uz 6 tonnām un līdakām no 12 uz 4 tonnām. Mēs padomē šo Valmieras novada pašvaldības ierosinājumu apstiprinājām. Pamatojoties uz to, ka tas var ilgtermiņā vairāk saglabāt ezera resursus.

LOMU SVĒRŠANAS VIETA. Lai cik gari tīkli nākamgad būs Burtniekā, zvejniekiem ar savu lomu jānāk krastā Matīšu peldētavas kanāla ostiņā, kur ierīkots speciāls vagoniņš. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
parazutis - 4.Novembris, 2021 - 23:26

Zandarti tika samazināti no 26 uz 10 tonnām, nevis 6.

Pievienot komentāru