Atkal grib robežžogus un muitu

- 13.Janvāris, 2017
Viedokļi
Laikrakstā

Pēc jezgas ar «mikrouzņēmumu makronodokli» valdības solījumi šogad sakārtot visu Latvijas nodokļu sistēmu spēj raisīt sabiedrībā drīzāk bažas, ne cerības. Kaut vājš, tomēr mierinājums: mūsu pārslavētie un skaustie ziemeļu kaimiņi savā fiskālpolitikā arī brauc arvien dziļākās auzās.

Pēc tam, kad Igaunijas iepriekšējā valdība cerēja pērn piepildīt valsts kasi ar lielāku nodokli grādīgiem dzērieniem, tur sākās vērienīgs, pat demonstratīvs «alkotūrisms» uz Latviju. Kopš pavasara igauņu, tāpat somu klātbūtni izteikti jūt Valkā un Ainažos, kur viņu apkalpošanai pat atvēra specializētus veikalus. Arī bijušo muitas posteņu līdz tam tukšajās ēkās. Ainažos/Iklā tādam ir interneta mājaslapa un īpašs «alkobusa» reiss no Tallinas (šķiet, tas gan vairs nekursē).

Igaunijā populārais, pat «nacionālais» degvīns Viru Valge maksā 18 eiro litrā, bet Ainažu alkobodē — (divi puslitri) 11 eiro. Lielu daļu tās piedāvājuma veido Igaunijas ražojumi, ko speciāli importē uz Ainažiem un Valku, citur Latvijā praktiski netirgojot. Turklāt daudzi pircēji iepērkas gluži rūpnieciskos apjomos, lai mājās tirgotos nelegāli.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru