Atjaunots Valmiermuižas mūra žoga fragments

- 18.Oktobris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmiermuižas mūra žoga restaurācijas darbu atvērto vārtu diena notiks 17. oktobrī plkst. 13 — 15 Dzirnavu ielā 2, Valmiermuižā (pie Valmiermuižas mūra žoga posma Ozolu ielas un Dzirnavu ielas krustojumā).

«Mani katru rītu sveicina Valmiermuižas vēsturiskā mūra arku pamatīgums un skaistums. Tas liecina un atgādina mums par izkoptu amata meistarību un tālredzīgu domāšanu. Tas ir pagātnes mantojums, ko vēlos saglabāt pēc iespējas autentiskāk arī nākamajām paaudzēm, un tā sakopšana ir vēl viens solis Valmiermuižas vēsturiskās identitātes stiprināšanā,» saka Valmiermuižas alus darītavas saimnieks Aigars Ruņģis. Tāpēc atvērto vārtu dienā būs iespēja iepazīties ar Valmiermuižas mūra žoga fragmenta restaurācijas procesu, satikt Juri Pavlovu – sertificētu restauratoru ar 20 gadu pieredzi amatā – un uzdot jautājumus saistībā ar akmens mūru glābšanas, atjaunošanas un uzturēšanas darbiem.

Šajā pašā dienā plkst. 16 aicinām visus interesentus piedalīties arī Burtnieku novada pašvaldības rīkotajā publiskajā sarunā ar Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldi par Valmiermuižas apbūves iekļaušanu Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Tikšanās notiks Valmieras pagasta kultūras namā Vanagu ielā 4, Vanagos, Burtnieku novada Valmieras pagastā,.

Valmiermuižas mūra žogs ar Kultūras ministrijas rīkojumu 2018. gadā ir iekļauts Valsts nozīmes kultūras pieminekļu sarakstā un ir daļa no valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa «Klēts un mūra žoga fragments» (valsts aizsardzības Nr. 9257). Valmiermuižas mūra žoga daļas restaurācijas darbi tiek veikti restauratora Jura Pavlova vadībā, pateicoties Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes Kultūras pieminekļu konservācijas un restaurācijas programmas 2019. gadam līdzfinansējumam.

Jurim Pavlovam ir 3. pakāpes restauratora kvalifikācija monumentāli dekoratīvās tēlniecības restaurācijas specialitātē un 20 gadu darba pieredze restaurācijas darbu veikšanā. Daži no tiem – valsts nozīmes arhitektūras piemineklis «Alsungas pils» (valsts aizsardzības Nr. 6326) glābšanas darbi 2019. gadā, vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis «Jaunsaules luterāņu baznīca» (valsts aizsardzības Nr. 8701) torņa konservācijas darbi 2018. gadā, vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis, Rēzeknes Zaļā sinagoga (valsts aizsardzības Nr. 5779) interjera restaurācija 2015. gadā.

VALMIERMUIŽĀ veikta vēsturiskā žoga posma restaurācija. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru