«Atgriešanās atbalsta» saņēmējs: Bija grūti, bet noteikti – tā vērts

- 5.Janvāris, 2022
Pie mums un citur
Laikrakstā

Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju 2018. gadā izsludināja pirmo «Atgriešanās atbalsta» projektu konkursu.

Tā bija iespēja remigrantiem uzsākt vai attīstīt savu biznesu Vidzemē. Togad «Atgriešanās atbalsta» grantu uzņēmējdarbības uzsākšanai saņēma remigranti un tobrīd jau cēsnieki Elvijs Sotnieks un Oskars Liepiņš. Viņi atvēra savu autoservisu Liepas pagastā. Šī gada nogalē noslēdzās piešķirtā finansējuma izlietojuma uzraudzība trīs gadu garumā. Elvijs Sotnieks, viens no abiem autoservisa īpašniekiem, vērtē: «Situācijā, kas ir arī šobrīd, sekmējies diezgan labi. Esam ieguvuši daudz klientu. Finansiālais atbalsts pašā sākumā noderēja.»

E. Sotnieks pastāsta, ka grants veidojis nelielu daļu no kopējiem ieguldījumiem uzņēmējdarbības uzsākšanai: «Mums tas noderēja. Atbraucot no ārzemēm, bija jāsakārto mājoklis un nebija liekas naudas. Šajā sfērā strādājot 10 gadus, bija sapirkti daudz instrumentu. Ja bizness būtu jāuzsāk no nulles, tad to nemaz nevarētu. Auto virsbūvju remontu nevarētu uzsākt ar 9 tūkstošiem eiro – nekādi. Tas, ko nopirkām [par atbalstu], bija kompresors un vēl šādi tādi sīkumi.»


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru