Atdot otram vajadzīgo

- 1.Februāris, 2019
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Ziedošanai ir dažādas definīcijas. Viena no tām – cilvēks, altruisma vadīts, atsakās no savā rīcībā esošā.

Pirms pāris nedēļām «Liesmā» stāstījām par to, cik svarīga daudziem valmieriešiem un arī cilvēkiem no novadiem ir iespēja bez maksas Valmierā, Stacijas ielā 26, kur darbojas Latvijas Sarkanā Krusta organizācijas Valmieras nodaļas organizētā apģērbu maiņas istaba, izvēlēties sev ikdienai vajadzīgo – apģērbu, apavus, citas sadzīvē svarīgas lietas: traukus, dvieļus, nereti arī mēbeles. Lietu maiņas istabā ir īpašs ziņojumu dēlis, kur lietas devējs vai tās meklētājs uzraksta tālruņa numuru, piemēram, informējot: «Man būtu nepieciešams televizors» vai «Es atdodu dīvānu», un daudzi cilvēki maiņas ceļā vajadzīgo atraduši.

«Tā ir iespēja, kā cilvēks cilvēkam palīdz problēmu atrisināt, neiesaistot līdzekļus. Cilvēku atsaucība, ziedotāju atsaucība ir ļoti svarīga, un katram, kurš dara labu, mēs sakām paldies,» sacīja LSK Vidzemes komitejas priekšsēdētāja Sandra Našeniece, piebilstot, ka ne ziedotāju, ne palīdzības saņēmēju netrūkst. Lai arī tik daudz bijis ziņu par to, ka labklājība valstī aug un aug arī cilvēku ienākumi, šajā vietā, kur brīvprātīgie ikdienā parunājas ar iedzīvotājiem, sēdēšanu uz zaļa un rožaina zara ir grūti pamanīt.

«Pie mums nāk seniori, nāk māmiņas, cilvēki ar kustību traucējumiem, nāk tie, kas nesen atbrīvojušies no ieslodzījuma vietas un meklē palīdzību,» sacīja brīvprātīgā Sandra Trule, piebilstot, ka apģērbu maiņas istabas durvis ir aicināts vērt ikviens valmierietis vai lauku cilvēks, kurš atbraucis uz pilsētu, jo šī nav palīdzības telpa bez pajumtes palikušajiem, ar atkarībām sirgstošajiem. Šī telpa ir domāta ikvienam, kurš saprot, ka dot lietām otru iespēju ir nozīmīgi, arī lai nevairotu patēriņu. Var atdot, paņemt, lai nav jāpērk un jāpērk.

ŠĶIROJOT UN KĀRTOJOT saziedotās mantas, brīvprātīgā Maija Ozola redz arī ziedotāja attieksmi pret līdzcilvēkiem. Šajās kaudzēs ir lietas, kas citiem noderēs. Jānis Līgats


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru