Atbildību vajadzētu uzņemties autovadītājam

- 31.Maijs, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Atbildību par izdarītu ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, izmantojot nomas auto, vajadzētu uzņemties transportlīdzekļa vadītājam, tomēr Latvijā šī atbildība joprojām tiek nodota auto nomas uzņēmumiem.

Tas rada papildu slogu uzņēmumiem, kā arī veicina autovadītāju bezatbildību uz ceļa. Sistēma par soda adresēšanu transportlīdzekļa vadītājiem veiksmīgi darbojas daudzviet Eiropā, tomēr Latvija šajā jautājumā ietur atšķirīgu pozīciju. 

Auto nomas uzņēmumi nosedz daļu no pārkāpēju sodiem

Daudzviet Eiropā, piemēram, Lietuvā, Austrijā un Itālijā, sods par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu ar nomas auto tiek piemērots automobiļa vadītājam jeb personai, kura pārkāpumu ir veikusi, nevis spēkrata īpašniekam. Tomēr Latvijā tas tiek piemērots transportlīdzekļa īpašniekam jeb nomas uzņēmumam, kam pēc tam jāiekasē apmaksa no klienta, tādā veidā uzņēmumiem uzliekot papildu slogu un radot zaudējumus bezatbildīgu autovadītāju dēļ.

Šādu noteikumu rezultātā Latvijas uzņēmumiem rodas zaudējumi, jo nereti personu, uz ko sods ir attiecināms, vairs nav iespējams sasniegt un nomnieka bankas karte, kas reģistrēta auto nomas brīdī, ir bloķēta. Piemēram, «Avis» 2022. gadā nav bijis iespējams iekasēt gandrīz 10% no šādām soda naudām.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru