Arvila Ašeradena sapņojums vai paredzējums

- 23.Janvāris, 2018
Viedokļi
Laikrakstā

Interesantu lasāmvielu nedēļas nogalei piedāvāja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens. Pēc pārrunām ar Ministru prezidentu Māri Kučinski par ministrijas šī gada prioritātēm viņš piektdien tās publiskoja, nosakot, ka galvenās ir lielākas algas strādājošajiem un atbalsts rūpniecībai. Izplatīts arī paziņojums, kurā teikts: «Latvijas simtgades gadā ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir jāsajūt gan valsts, gan savas personīgās labklājības celšanās. Valdībai mērķtiecīgi jāturpina darbs pie dažādiem pasākumiem, kas turpina un padara vēl straujāku ekonomisko izaugsmi Latvijā. Mūsu mērķis ir panākt, lai Latvijā katrs trešais no nodarbinātajiem saņem mēnešalgu virs 1000 eiro!»

Pat tālāk paziņojumu nelasot, jau degsme vien, ar kādu ekonomikas ministrs to piesaka, mobilizē. Šis ir arī īstais brīdis runāt par cilvēku izjūtām labklājības pieaugumā. Februārī tiešām manīsim, ka ir jau kaut nedaudz paaugstinājušās algas, kaut kāds pielikums ir pensijām, daži nodokļi arī ir samazināti un pat siltās ziemas dēļ komunālie un citi maksājumi nav strauji pieauguši.

Prognozēt, ka labklājības pieauguma izjūtas iedzīvotājiem varētu turpināties pat cauru gadu, Ašeradenam ļauj arī Eiropas Komisijas vērtējums par Latvijas ekonomiku 2017. gadā. Tā būšot augusi par 4,2 procentiem, bezdarbs nokrities zem 10 procentiem. Neesot arī pazīmju, ka šogad izaugsmes temps var būtiski samazināties, tādēļ ekonomikas ministrs paziņojumā daudzsološi turpina: «Prioritāro darbu sarakstā esam iekļāvuši mājokļu pieejamības veicināšanu ģimenēm ar bērniem un augsti kvalificētiem speciālistiem, īpaši reģionos.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru