Artūra Toma Pleša pirmais gads

- 21.Decembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Piektdien pagāja gads, kopš vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra (VARAM) amatā stājās Artūrs Toms Plešs (A/P!).

Jaunais, jau pēc Latvijas neatkarības atgūšanas dzimušais puisis no Bauskas šajā amatā tika, kad, apvainots melošanā par autostāvvietas prettiesisku izmantošanu Rīgā, atkāpās iepriekšējais ministrs Juris Pūce. Daudzu pašvaldību vadītāju apstrīdētā administratīvi teritoriālā reforma (ATR) bija J. Pūces darbošanās prioritāte, un viņa «noņemšanu no distances» vairāki politisko norišu vērtētāji pat uzskatīja par pēdējo mēģinājumu reformu nobremzēt, lai vismaz līdz šīs vasaras pašvaldību vēlēšanām 4. jūnijā viss vēl notiktu pa vecam. Tādēļ jaunajam ministram plecos tika uzvelta milzīga atbildības nasta. 

Vērtējot A. T. Pleša darbošanos nu jau viņa ministrēšanas gadadienā, jāsecina, ka viņš ar šo atbildības nastu tomēr tika galā, jo ATR savā būtībā ir notikusi. Var pat teikt, ka jaunais ministrs savas partijas prestižam kļuva vai par negaidītu ieguvumu: viņš diplomātiskāk prata sarunāties gan ar pašvaldībām, gan iedzīvotājiem nekā dažkārt izteikumos nesavaldīgais un tādēļ daudzus pat nokaitinājušais J. Pūce. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru