Ārkārtējā situācija apliecināja reģionu spēku

- 3.Jūlijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Šī gada pirmie mēneši iezīmēja augšupejošu tendenci remigrācijas procesā – arvien vairāk tautiešu izteica vēlmi atgriezties Latvijā šī vai tuvāko gadu laikā. Diemžēl Covid-19 pandēmija tendenci apturēja. 

Savukārt Latvijas robežās pandēmijas laikā bija vērojama izteikta cilvēku migrācija no Rīgas uz reģioniem – uz lauku mājām, vasarnīcām. Šajā laikā cilvēki vairāk nekā jebkad novērtēja iespēju dzīvot mazāk apdzīvotā platībā, ārpus lielpilsētām. Arvien vairāk cilvēku domā par saviem mazdārziņiem, parādās latviešiem tik raksturīgā saimnieka, viensētnieka daba, ko iespējams piepildīt tikai laukos.

Krasa apstākļu maiņa,lai apjaustu iespējas, ko dod dzīve 

ārpus galvaspilsētasPar ekonomiskās aktivitātes pieaugumu ārpus lielajām pilsētām pēdējo mēnešu laikā liecina arī LMT un Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes pētījums par mobilo tīklu lietošanu darba dienās – tas būtiski samazinājies Rīgā, lielajās pilsētās, bet pieaudzis reģionos. Vidzemes reģionā tas ir ievērojami pieaudzis un ir izteikti vienmērīgs, kas ļauj secināt, ka Vidzemē ir dzīves un nosacītās darba iespējas ekonomiski aktīviem iedzīvotājiem. Mainījušies arī iedzīvotāju patēriņa paradumi – ierasto lielveikalu produktu vietā arvien biežāk izvēlas nišas un vietējo produkciju. Loģistikas dati liecina, ka pieaug apjoms piegādēm uz reģioniem. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru