Arī Zilākalnā atzīmēs Baltu vienības dienu

19.Septembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jau kopš 2000. gada 22. septembrī tiek atzīmēta Baltu vienības diena. Diena izvēlēta par godu 1236. gada 22. septembrī notikušajai Saules kaujai, kurā žemaišu un zemgaļu apvienotais karaspēks iznīcināja apvienoto krustnešu karaspēku.

Šogad Latvijas un atjaunotās Lietuvas valstīm aprit 101 gads, tāpēc pasākuma organizatori aicina baltu pēctečus Latvijā, Lietuvā un visā pasaulē pievienoties Baltu Vienības uguņu sasauksmei un laikā no plkst. 20 līdz 21 iedegt ugunis pilskalnos un citās ar baltu vēsturi saistītās vietās.

Kocēnu novada pašvaldība informē, ka 22. septembrī Baltu vienības diena tradicionāli tiks atzīmēta arī Kocēnu novada Zilākalnā, kur plkst. 20 tiks iekurta Baltu sasauksmes uguns, lai pieminētu senčus, Saules kauju, kā arī pateiktos Vasarai un godinātu Rudens atnākšanu. Pulcēšanās Zilākalna pakājē plkst. 19.15.

Pasākuma organizatori aicina dalībniekus līdzi ņemt dažas pagales uguns kuršanai, lukturīšus vai lāpas gaišākam ceļam, dziesmas, dzejoļus un citus tekstus daudzināšanai, kā arī groziņus mielastam.

Plašāka informācija par Baltu vienības dienas atzīmēšanu Zilākalnā: Zeltīte (29432176) vai Regīna (29990707).

ZILAISKALNS. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru