Arī valdība konsolidējas

- 3.Jūnijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Kas to būtu domājis, ka viena Krišjāņa Kariņa valdības ministra politiskās identitātes maiņa izraisīs tik nopietnas pārmaiņas Ministru kabineta vīru un sievu statusos! 

Taču tas ir noticis – bijušā ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga vēlme pamest savu dzimto partiju KPV LV un pievienoties nacionāļiem iesākumā radīja vien trīšanos valdošajā koalīcijā par to, kuras partijas pārstāvim pienākas viņa atstātais ministra krēsls, taču vakar viss jau bija tik tālu sarunāts, ka premjers publiski uzsauca uzreiz trīs jaunus ministrus, faktiski likvidējot partijas KPV LV līdzdalību valdošajā koalīcijā. 

Laikam jau tomēr jautājums par ministru portfeļu pārdali bija gana svarīgs, ja to neatstāja risināt pēc pašvaldību vēlēšanām, kā tas iepriekš bija solīts. Sev netipiski aktīvs šajā situācijā izrādījies arī Valsts prezidents, jo tieši viņš kopā ar premjeru vakar jau iepazīstināja ar plānotajām pārmaiņām Ministru kabinetā. Egils Levits izteica cerību, ka «jaunā valdības formācija spēs turpināt darbu līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām», nodēvējot Krišjāņa Kariņa vadītajā ministru sastāvā plānotās personāliju izmaiņas par «koalīcijas konsolidāciju». Valsts pirmā persona arī pauda cerību, ka valdība jaunajā sastāvā sekmīgi tiks pāri budžeta sarunām un ka 2022. gada valsts budžets būs vērsts uz attīstību un nebūs populistisks, lai neradītu jaunu konstitucionālo krīzi. Premjers, komentējot valdošās koalīcijas konsolidāciju, uzsvēra, ka šajā valdībā  būs vairs tikai četru partiju ministriju pārstāvniecība līdzšinējo piecu vietā. Jebkurā gadījumā vismaz pagaidām katrs no šiem četriem politiskajiem spēkiem – Attīstībai/PAR, Jaunā konservatīvā partija, Nacionālā apvienība un Jaunā Vienotība – izskatās stingrāks par no valdības diskvalificēto partiju KPV LV, kas jau labu laiku vairāk atgādina anarhistu bariņu, kurš nav īsti prognozējams ne apmēros, ne rīcībā... Jaunais valdības partiju kvartets, kā solīja premjers, savā starpā noslēgšot arī jaunu sadarbības memorandu.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru