Arī putnu gripa klāt

- 17.Februāris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Pārtikas un veterinārā dienesta mājaslapa vēsta, ka vēl četriem Latvijā atrastiem mirušiem savvaļas ūdensputniem konstatēta augsti patogēnā putnu gripa. Pārtikas un veterinārais dienests saņēmis laboratorisko izmeklējumu rezultātus, kas apstiprina augsti patogēno putnu gripu vienam Jaunķemeru pludmalē un diviem Lapmežciema pludmalē atrastajiem paugurknābja gulbjiem un vienam Slokā atrastam baltvēderim (pīļu dzimtas ūdensputnam).

Ne tikai draudi, bet reāls fakts

Lai arī mums beidzot ir ziema ar salu un kārtīgu sniega segu un kādam varētu likties, kā gan tur putnu gripa varētu izplatīties, fakts paliek fakts – Latvijā tā diemžēl ir konstatēta. PVD esot saņemtas ziņas arī no Igaunijas, kur konstatēts pirmais augsti patogēnās putnu gripas gadījums šajā valstī – slimība konstatēta Tallinā atrastam savārgušam gulbim, kurš pēc tam nobeidzies.

«Liesma» sazinājās ar Pārtikas un veterinārā dienesta Ziemeļvidzemes pārvaldes vadītāju, Valsts vecāko veterināro inspektoru MĀRCI ULMANI un lūdza komentēt situāciju. 

Pārvaldes vadītājs uzsvēra, ka 2021. gadā augsti patogēnā putnu gripa savvaļas putniem konstatēta 21, bet mājputniem 17 Eiropas valstīs, tostarp arī Lietuvā un Zviedrijā. Lai arī Eiropas valstīs cirkulējošie putnu gripas apakštipi neapdraud cilvēku veselību, jārēķinās, ka slimība ir nopietns drauds putnkopības nozarei Latvijā.

MĀJPUTNI JĀSARGĀ! Kamēr tiem vēl nav noteikts mājas arests, svarīgi ir nepieļaut jebkādu kontaktu ar savvaļas putniem, īpaši ar ūdensputniem – pīlēm un gulbjiem. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru