Arī kultūras dzīve mostas pavasarī

- 3.Marts, 2014
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Atgādinām — pārmērīga alkohola lietošana var būt bīstama. Pat ļoti. Ar šādu atrunu jāsāk stāsts par Mākslinieku un amatnieku biedrības «Reālā Aptieka», projekta «Paradīzessnibis.Lv» un Kūrmājas «Rūjas Nāras» kopīgi rīkoto labdarības sarīkojumu «Vakars pieaugušajiem: VODKA + SIĻOTKA 2». Pirmais vakars ar šādu nosaukumu notika tālajā 2011. gadā, nu mainījušies sarīkojuma rīkotāji, bet pamatideja saglabājusies — izdzenāt ikdienības pelēcību, lai nevarētu teikt «kā pa miglu pa manu dzīvi iet...».

Notikuma vieta netika izvēlēta nejauši — ar nosaukuma maiņu (iepriekš atpūtas centrs «Nāras») sākušās būtiskas pārmaiņas šajā bijušā spirta dedzinātavas ēkā — tiek izstrādāts jauns ārējais veidols, komunikācijas politika ar iedzīvotājiem, mārketinga stratēģija, notraukti iepriekšējos gados sakrājušies putekļi, un ceram, ka jau gada nogalē varēsim teikt — Naukšēni ir kļuvuši par vienu kultūras sarīkojumu vietu bagātāki.

Bet sarīkojumu sākām, kā jau bijušajai spirta dedzinātavai pienākas, ar recepti: «Deģim jāpaseko, lai aktīva rūgšana sāktos pēc trijām četrām stundām. Ja tas nenotiek, skaidrs, ka strādnieki, kaitējot muižai, pie maisīšanas kubulā iemetuši taukus vai kaņepes. Izrūgušo lej destilācijas katlā un, tiklīdz sāk vārīties, katlam uzliek cepuri ar caurulēm. Sagatavojot dedzināšanas katlu, nemitīgi jāuzmana strādnieki. Viņi aiz naida un savas nekrietnības katrā izdevībā riebj muižai, iemetot katlā nedaudz deguta, un degvīns kļūst bālgani duļķains vai pat nāvējošs. To viņi skaidro ar burvestībām — droši vien zem katla iemūrēts miroņkauls vai katla dibenā iekniedēta zārka nagla.»

SARĪKOJUMA VAININIEKI. Noslēpies batjka Aivars Voldemārovičs.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru