Ar Valmieras uzņēmēju dalību izveidota pasaulē lielākā Drupal pakalpojumu kompānija

- 7.Septembris, 2012
Ekonomika
Portālā

Līdz ar četru pieredzējušu Drupal izstrādātāju apvienošanos izveidota pasaulē lielākā Drupal kompānija – Wunderkraut. Apmēros tā pārspēj pat Drupal dibinātāja Dries Buytaert uzņēmumu Acquia. Wunderkraut pārstāvniecības atrodas 9 valstīs, tostarp 2 biroji Latvijā (viens no tiem Valmierā), kopumā nodarbinot vairāk kā 140 pieredzējušus Drupal speciālistus.

Jaunizveidotajā uzņēmumu grupā Wunderkraut apvienojušies NodeOne (Zviedrija, Dānija, Norvēģija), Krimson (Beļģija, Nīderlande), Mearra (Latvija, Somija, Lielbritānija) un Wunderkraut (Vācija).

Ernests Gabrāns, Wunderkraut Latvia (iepriekš Mearra Latvia) vadītājs: "Esam pierādījuši sevi kā profesionālus, zinošus un konkurētspējīgus speciālistus Latvijā un ārpus tās, kas savukārt pavēra iespējas piedalīties tik stratēģiski svarīgā un globālā notikumā. Apvienošanās ir nozīmīgs notikums ne tikai mums kā uzņēmumam, bet arī visai Drupal nozarei kopumā. Mums tās ir jaunas iespējas, jauni tirgi un jaunu zināšanu apmaiņa, ko tālāk varēsim nodot klientiem. Esmu gandarīts par iespēju darīt darbu, kas patīk un sanāk un kas nes Latvijas vārdu pasaulē!"

Vesa Palmu, Wunderkraut izpilddirektors, uzņēmuma Mearra dibinātājs un Drupal Asociācijas valdes loceklis: "Līdz ar apvienošanos esam radījuši zinošu un kvalificētu speciālistu komandu ar ievērojami lielāku kapacitāti un pieredzi, kas turpmāk ļaus īstenot apjomīgus projektus efektīvāk un īsākā laikā nekā iepriekš. Drupal ir kļuvis par web projektu zelta standartu lielām organizācijām."

Drupal ir satura vadības sistēma un web risinājumu izstrādes platforma, kurai uzticas un lieto tūkstošiem cilvēku, uzņēmumu un organizāciju visā pasaulē.

Drupal darbina daudzas no lielākajām interneta vietnēm, piemēram, Baltā nama un Grammy balvas vietnes. Drupal tehnoloģija izmantota arī tādiem globāliem zīmoliem kā IKEA, Twitter, Marimekko, Sony Mobile, YLE, Kesko, Suzuki, Flemish Government, TV2 Danmark, Port of Antwerp, Previon, Natuurmonumenten, Nelonen Media, Uusi Suomi, Unionen, dpmed Systems, Mediaparx, Kochan & Partner, Rachel Carson Center u.c.

Drupal tehnoloģijā tiek izmantota atvērtā koda (Open Source), programmatūra, kas ikvienam izstrādātājam ļauj piekļūt un paplašināt kodu. Tas ir svarīgi drošībai – piemēram, Baltā nama IT speciālistu komanda paši var pārbaudīt kodu nevis paļauties tikai uz piegādātāju.

SIA Mearra Latvia 2010. gadā izveidoja pašmāju uzņēmēji Ernests Gabrāns un Miķelis Zaļais sadarbībā ar Somijas uzņēmumu Mearra Holding S.a.r.l. Šobrīd  SIA Mearra Latvia ir pasaulē lielākās Drupal izstrādātāju grupas Wunderkraut uzņēmums Latvijā, kas atpazīstams ar zīmolu  Wunderkraut Latvia.

Starp Wunderkraut Latvia klientiem jāmin Latvijas Dzelzceļš, Latvijas Banka, TAVA u.c.

Ernests Gabrāns (no kreisās) un Miķelis Zaļais (foto no eLiesma arhīva)

Komentāri
Pievienot komentāru