Ar vai bez tīkliem?

- 29.Oktobris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Nākamajā otrdienā, 3. novembrī, Burtnieku kultūras centrā notiks ļoti nopietns, ar Burtnieku ezera nākotni saistīts pasākums – konference Burtnieks 2022. Tajā ar daudzu jomas ekspertu piedalīšanos īstenā prātu vētrā tiks diskutēts par rūpnieciskās zvejas nākotni Burtnieku ezerā.

Pasākumu rosinājis Burtnieku novada domes priekšsēdētājs Edvīns Straume, lai domes deputāti uzklausītu iesaistīto pušu pārstāvjus no zvejnieku un makšķernieku vidus un kopīgi diskutētu par zvejošanas tiesību saglabāšanu vai pārtraukšanu 2022. gadā. Lai gan pētnieku iegūtie dati norāda, ka ezers ir ar zivju resursiem bagāts, taču makšķernieku un zvejnieku spiediens uz plēsīgajām zivīm daudzu gadu garumā bijis un joprojām ir pārāk liels, kā rezultātā samazinās lielo zivju īpatsvars. 

Konferences iniciators stāsta: «Ar zvejniekiem iepriekš noslēgtie rūpnieciskās zvejas tiesību nomas līgumi beigsies 2021. gada 31. decembrī.

LABĀK VĒLU NEKĀ NEMAZ. Tikai šogad blakus laivu bāzei Asari, kas pie Matīšu peldētavas kanāla, parādījies pavisam svaigs vagoniņš ar uzrakstu Zivju izkraušana. Teorētiski vislabāk, pat ideāli būtu, ja visi Burtnieku ezera zvejnieki ar saviem lomiem brauktu krastā vienā vietā, piemēram, šeit, kur katrs loms tiktu izkontrolēts: precīzi svērts un uzskaitīts. Tieši zvejnieku nosacīti nekontrolētā darbība patlaban ir lielākais makšķernieku pārmetums gan ezera apsaimniekotājiem, gan Burtnieka zvejniekiem. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Lasītājs - 29.Oktobris, 2020 - 12:39

Te der atkal pamācīties no igauņiem. Peipusā uz ledus stāv igauņu zvejnieks ar kvadraciklu. Piekabē sazvejotās zivis. Uz jautājumu , kāpēc nebrauc malā saka: noteiktā laikā krastā gaidīs inspektors. Ja izbraukšu krastā bez pārbaudes, sods būs tāds , ka vairs neatmaksāsies tās zivis pārdot.

skaidravota ūd… - 29.Oktobris, 2020 - 13:08

Perfekta norāde! Šādu kārtību Burtniekā patiešām varētu nosaukt par reālu ezera apsaimniekošanu, ko pašvaldībai savulaik uzticēja Zemkopības ministrija.

Pievienot komentāru