Ar stabilām tradīcijām

- 16.Aprīlis, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Naukšēnu pagasta pensionāru biedrība 5. aprīļa pēcpusdienā nosvinēja savu ceturtdaļgadsimta jubileju. Kā atcerējās biedrības priekšsēdētāja INGRĪDA EGLĪTE, pirms 25 gadiem toreizējais pagasta priekšsēdētājs Kaspars Kļaviņš nācis ar ideju iesaistīt pagasta pensionārus dažādās aktivitātēs, lai viņi pēc aiziešanas no aktīvās darba dzīves nejustos vientuļi un aizmirsti. Kopš tā laika dažas tradīcijas palikušas nemainīgas – tās ir 25 Ziemassvētku balles ar paciņām, tās ir ekskursijas pa Latviju vasarās.

«Paldies Dievam, ir ļoti daudz uzņēmēju, kuri rada skaistas lietas un skaistas vietas, ko mums ir vērts redzēt, tātad varam katru gadu kaut ko jaunu atrast un apskatīt, nemaz nemērojot tālus ceļus,» atzīmē Ingrīda, kas Sarmā ir trešo gadu un pēc Aivara Dreimaņa un Austras Ēveles ir tās trešā vadītāja. «Reizēm šķiet – tik elementāras lietas, bet pēc ekskursijas cilvēki tik pozitīvi noskaņoti, ka prieks par padarīto. Pērn maršruts bija pavisam vienkāršs – Lielezera maiznīca, Ulmja ārstniecības augi, Veczemju klintis un noslēgums Salacgrīvā pie nēģu zvejnieka Aleksandra.

Joprojām turpinām sveikt jubilejās, sākot no 65 gadiem ik pa 5 gadiem apaļās un pusapaļās gadskārtās, bet pēc 90 sveicam katru gadu. Protams, tur klāt ir arī pagasta naudiņa, kas, iespējams, lielai daļai ir ļoti svarīga, jo šādās jubileju reizēs tā nekad nav lieka. Pie tradīcijām pieder arī Senioru dienas koncerts, kas notiek katru rudeni oktobra sākumā un kurā uzstājas gan mūsu pašdarbnieki, gan aicinātie mākslinieki, – tās ir tādas ļoti stabilas tradīcijas. Mēģinām arī veidot tikšanās ar dažādiem interesantiem, radošiem cilvēkiem. Nupat ļoti interesanta bija tikšanās ar Saules rasas īpašnieci Vitu Ozerinsku, Vitas mamma daiļdārzniece Zenta Skrastiņa bija iedevusi savus stādus loterijai – cilvēkiem patīk tādas praktiskas lietas.

NAUKŠĒNU PAGASTA pensionāru biedrības «Sarma» valde: pirmajā rindā Austra Ēvele (no kreisās), Benita Lapsa, Ramona Niedre, Inese Gulbe, Maruta Jakobsone, Biruta Laizāne, Ingrīda Eglīte, otrajā rindā Sarmīte Zāģere (no kreisās) un Laimdota Zeltiņa. Noras Kārkliņas foto

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru