Ar profesionālu un kritisku skatu uz nozari

- 12.Februāris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Neierasti ministram darba vizītē ārpus Rīgas doties brīvdienā, vēl vairāk neierasti – to darīt ar parastu vilcienu. Tomēr tieši tā savu pirmo braucienu paveica jaunais satiksmes ministrs TĀLIS LINKAITS (JKP), izkāpjot Valmieras dzelzceļa stacijā no vilciena sestdien rīta pusē.

Izrādās, mūsu apkaime viņam nebūt nav sveša, jo daudzas brīvdienas un atvaļinājumi, kā pirms sarunas par darba lietām izteicās ciemiņš, saņemot Liesmas visas nedēļas ražu, tiekot vadīti Rencēnu pusē, tāpēc arī Liesma ministram nebūt nav svešs laikraksts un tiekot regulāri lasīts. Aprunājies ar Vidzemes Augstskolas rektoru Gati Krūmiņu, Tālis Linkaits pusstundu veltīja atbildēm uz Liesmas jautājumiem, pēc tam devās pie Valmieras mēra Jāņa Baika. Turpinājumā – tikai dažas no ministra atbildēm uz valmieriskākiem jautājumiem, plašāku sarunas izklāstu gaidiet Liesmā pēc nedēļas.

Kāpēc pirmā vizīte uz Valmieru un kāpēc tieši ar vilcienu?

Mans prioritārais virziens darbībai (Satiksmes) ministrijā ir domāt vairāk par cilvēku interesēm. Šeit kā viens no pirmajiem uzdevumiem ir labāka sabiedriskā transporta maršruta tīkla veidošana, uzsvaru liekot uz vilcienu kā sabiedriskā transporta tīkla mugurkaulu. Nodrošinot ātrākas iespējas arī valmieriešiem nokļūt Cēsīs, Siguldā un Rīgā. Lai rādītu pozitīvo piemēru (smaida), tad nu arī pats braucu ar vilcienu, jo tas atbilst tai filosofijai, ko es pārstāvu.

Ir informācija, ka ministrijā savu amatu saglabās valmierietis – valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš. Vai tas atbilst patiesībai?

Pagaidām jā.

Cik būtiski tas jums šķita, izvēloties savu komandu?

Ministrs ienāk ministrijā, un viņam priekšā jau ir visi valsts sekretāri un valsts sekretāru vietnieki nolikti. Tur īpaši daudz neko izvēlēties nevar. Mana komanda ir parlamentārais sekretārs Jānis Butāns un mana biroja vadītāja Arita Ūdre, kas ir profesionāļi tieši par lielajiem investīciju projektiem un valsts iepirkumiem. Tā ir  komanda, uz kuru es paļaujos.

VIENKĀRŠI IZKĀPA NO VILCIENA. Sestdien rīta pusē jaunais satiksmes ministrs Tālis Linkaits (no kreisās), viņa biroja vadītāja Arita Ūdre un Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Butāns Valmieras dzelzceļa stacijā vienkārši izkāpa no Rīgas vilciena vagona un, nevienas oficiālas amatpersonas nesagaidīti, kājām devās pilsētas centra virzienā uz savu pirmo tās dienas pieturu Vidzemes Augstskolā. Šķiet, tādā veidā kāda ministra vizīte Valmierā sākās pirmo reizi. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru