Ar politisku pieskaņu

- 3.Jūnijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) iesniedza Saeimā grozījumus divos likumos, kuru mērķis ir veicināt viltus ziņu apkarošanu Latvijā. Ierosinājumi ir atklāti strīdīgi, galvenokārt tādēļ, ka jautājumam par to, kas tad īsti uzskatāms par viltus ziņām, ļoti bieži ir atklāti politiska pieskaņa.

Ierosinātie grozījumi paredz likumā «Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem» iekļaut punktu, ka arī tiesa var pieņemt nolēmumu par masu informācijas līdzekļa darbības izbeigšanu, ja tas izplata nepatiesu, maldinošu vai sagrozītu informāciju (šobrīd šādas tiesības ir tikai ģenerālprokuroram, Uzņēmumu reģistra galvenajam valsts notāram un nez kādēļ arī finanšu ministram). Citi ierosinātie grozījumi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā paredz, ka arī Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei līdzīgos gadījumos ir tiesības anulēt apraides vai retranslācijas atļaujas.

Praksē šīs iespējamās izmaiņas tikmēr nozīmē lēmēju loka par to, kas uzskatāms par viltus ziņām, daudzkārtīgu paplašināšanos un tiesības šiem lēmējiem klapēt ciet tos plašsaziņas līdzekļus, kuri publicē šādas ziņas.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru