Ar pasaules un paša pieredzi rada jaunu dravošanas sistēmu

- 23.Oktobris, 2018
Ekonomika
Laikrakstā

Biškopības saimniecības «Mazkalnēni» saimnieks, uzņēmējs ARMANDS GUMBRIS jau sesto gadu šajā nozarē strādā kā profesionālis, bet ar bitēm uz tu viņš esotgandrīz 35 gadus. Kas notiek dravā, kad hobijs jeb pētnieciskā biškopība nonāk profesionālā līmenī? To braucām lūkot uz Brenguļu pagasta Ķeņģupītes krastiem.

PIE NUKLEUSIEM. Profesionālais biškopis Armands Gumbris, rādot un skaidrojot paša radīto korpusu dravošanas sistēmu. Ā. Romanovskas foto

Medus māja, api namiņš un citas investīcijas

«Liesma», ielūkojoties savā arhīvā, secināja, ka pēdējo reizi «Mazkalnēnos» esam viesojušies 2014. gada 8. oktobrī. Tad nu mums ir iespēja salīdzināt, kā četros gados attīstījusies saimniekošana šajā skaistajā dabas stūrītī. Uzreiz jāteic: esam patīkami pārsteigti par modernizācijas jaunumiem. Ar tiem iepazīstina Armands:

«Lai strādātu pēc iespējas profesionālāk, pēdējos gados esmu veicis vairākus ieguldījumus biškopības tehnoloģisko procesu uzlabošanā, fiziskā darba atvieglošanā un arī drošībā. Lūk, mana jaunā medus māja! Tajā tiek sviests un fasēts medus. Jau otro sezonu man tur ideāli ir nokalpojusi Polijā ražotā ietilpīgā medus sviede. To pašu tagad varu teikt arī par šovasar Vācijā iegādāto rāmīšu atvākojamo dakšiņu, ar kuru fiziski strādāt ir daudz vieglāk un ātrāk. Arī vaska pārstrādei un bišu rāmīšu mazgāšanai – dezinfekcijai ir uzcelta sava vaska māja, kurā darbu ievērojami atvieglo gan vaska centrifūga, gan arī rāmīšu mazgāšanas centrifūga. Esmu ierīkojis arī rāmīšu pacēlāju, lai pašam nebūtu smagumi jācilā un tvaika tuvumā jāstrādā.

Latvijā arvien populārāka kļūst apiterapija jeb ārstniecība ar visa veida biškopības produktiem: medu, ziedputekšņiem, bišu maizi, bišu indi un arī ar gulēšanu virs bišu saimēm. Ejot laikam līdzi, arī manā sētā nu ir tapusi neliela api mājiņa, kurā cilvēku  imunitātes stiprināšanā strādā bites no astoņiem bišu stropiem, zem katras gultiņas – četri. Bites mājā iekšā un ārā tiek pa skrejām, kas ir izvietotas abās ārsienās. Namiņā, atverot speciāli ierīkotas mazas lūkas, izdalās patīkams medus un vaska aromāts, tas ieelpots ir noderīgs astmas un citu elpceļu saslimšanu ārstēšanai vai profilaksei.»


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru