Ar Norvēģijā uzkrāto pieredzi īstenos pirmo projektu Brenguļos

- 16.Novembris, 2018
Pilsētās un novados
Portālā

Beverīnas novada SIA Carling lielākā vērtība ir kvalificētie un zinošie darbinieki. No trim cilvēkiem komanda šobrīd izaugusi līdz aptuveni 30 darbiniekiem. Firma ir starp lielākajiem nodokļu maksātājiem Beverīnas novadā. Tomēr tas nebūtu iespējams bez uzņēmuma augstās kvalitātes latiņas un veiksmīgi realizētajiem projektiem, kas runā paši par sevi un tiek atzinīgi novērtēti Norvēģijas tirgū.

«Man izbeidzās darbs iepriekšējā firmā,» tā SIA valdes priekšsēdētājs ĢIRTS STABLINIEKS iesāk sarunu par uzņēmuma rašanos. Atgriezies mājās no Norvēģijas, viņš ar saviem domubiedriem nepadevās un meklēja iespējas turpināt darbu. «Mēs, trīs vīriņi, iegādājāmies mašīnu – 1984. gada Volvo, kur varējām ielikt tikai mantas, vairāk neko. Nebija ne instrumentu, ne kā cita.» Ar šādu inventāru viņi devās atpakaļ. Norvēģi bija jau ievērojuši vīru iepriekš īstenotos objektus, tāpēc palīdzēja un nodrošināja ar visu nepieciešamo – naktsmītnēm, pārtiku un instrumentiem. Sākts ar mazām haltūriņām, un tas ļāvis «apvelties».

Ar iegūtajām zināšanām un prasmēm Ģirts Stablinieks 2011. gada nogalē nolēma reģistrēt savu uzņēmumu SIA «Carling» Latvijā. «Viens norvēģis gribēja, lai viņam uzceļam māju, lai viss būtu «ar papīriem». Viņš palīdzēja atvērt filiāli Norvēģijā, tā pastāv arī šobrīd,» skaidro valdes priekšsēdētājs. Uzņēmums nodrošina pakalpojumu – paneļu māju celtniecību un iekšdarbus, sadarbojoties ar vietējiem ražotājiem, kas nodrošina materiālus un pārdod mājas. Četri darbinieki strādā birojā Valmierā, bet kopā komandā ir ap 30 cilvēku, kas dodas uz Norvēģiju, lai īstenotu projektus. «Es sākumā arī pats braukāju un strādāju, tāpēc tagad pārzinu virtuvi,» uzsver Ģirts Stablinieks. Uzņēmums darba plānošanā ņem vērā cilvēka spējas būt prom no ģimenes un izpildes termiņus.

Darbinieku motivācija ietekmē arī darbu kvalitāti, kas SIA «Carling» ir augstā līmenī. «Principā darbu neesam meklējuši,» skaidro valdes priekšsēdētājs, uzsverot, ka paveiktais runā pats par sevi un reklāma gājusi «no mutes mutē» šo darbības gadu laikā. Arvien vairāk un vairāk, arī lielās firmas, sāk uzmeklēt Carling. Uzņēmumam šobrīd ir vairāki pastāvīgi vietējie paneļu māju ražotāju klienti, viņu skaits aug, un tas palielina arī darba apjomu latviešu strādniekiem. Tā rezultātā ir izveidojusies rinda un nākas pat atteikt jaunajiem klientiem.

Jautājām – kur slēpjas uzņēmuma attīstības veiksme? «Veiksme ir mūsos pašos,» tā Ģirts Stablinieks par savu komandu. Viņa priekšrocība ir tā, ka viņš pārzina situāciju Norvēģijas tirgū un algotie strādnieki darbam pieiet vairāk nekā tikai ienākumu avotam. Veiksmes pamatā ir īstenoto projektu kvalitāte, darbu izpildes ātrums un cena, par kuru uzņēmums spēj realizēt klienta vēlmes. Arī Ģirta sieva Diāna ir liels atbalsts vīram. Viņa palīdz uzņēmuma Carling attīstībā, kārtojot ar dokumentiem saistītās lietas gan Latvijā, gan Norvēģijā.

Veiksmīgas komandas izveide prasa ieguldīt arī lielas pūles. «Mēs diezgan strikti izvērtējam mūsu strādniekus un kandidātus, tāpēc esam tur, kur mēs esam! Gribam vairāk uzticēties viņiem, jo katram aiz muguras nestāvēsi. Uzņēmumā nevaram atļauties paņemt strādnieku bez zināšanām, jo katrā objektā strādā trīs cilvēki – viens līderis, bet pārējie ir tuvu viņu prasmju līmenim. Šī iemesla dēļ potenciālie darbinieki tiek meklēti paziņu lokā, jo uzņēmumam katra kļūda rada lielas izmaksas. Mēs novērtējam strādniekus, kas atnāk pie mums strādāt, – gan materiāli ar labām algām, gan nodrošinām izaugsmes iespējas, ļaujam viņiem pašiem vadīt projektus uz vietas. Gandrīz jau par tradīciju kļuvusi lielā Ziemassvētku balle, ko rīkojam jau trīs gadus,» skaidro Ģirts Stablinieks, apzinoties, cik grūti darba tirgū atrast aroda pratējus, tāpēc nodrošinot viņiem labāko vidi un attieksmi.

Pavisam tuvos nākotnes plānos uzņēmuma komandai ir «atrādīt» Norvēģijā iegūtās zināšanas un īstenot projektu Brenguļos, uzceļot trīs dzīvokļu mājas. To vieta nav izvēlēta nejauši, jo valdes priekšsēdētājs ir vietējais: «Gribējās tur iepludināt dzīvību, jo idejiski mēs to varējām darīt tur, kur dzīvokļus ir vieglāk pārdot.» Katrā no trīs paneļu koka mājām būs astoņi dzīvokļi, kopā 24. Projekts izstrādāts ļoti pārdomāts, piesaistot speciālistus. «Ir daudz knifiņi, lai māju uztaisītu tiešām energoefektīvu, lai nebūtu tikai nosaukums, bet lai tā arī pildītu savas funkcijas. Tāpēc mums bija pieaicināts arī būvfiziķis Andris Vulāns, kas izdarīja aprēķinus, lai tā būtu A tipa māja energoefektivitātes ziņā,» skaidro Ģirts Stablinieks.

Paneļu mājā būs divu tipu dzīvokļi ar līdzīgu plānojumu, tikai atšķirsies guļamistabu skaits. Lielākie dzīvokļi būs 74 kvadrātmetru plaši – trīs guļamistabas un virtuve, kas apvienota ar dzīvojamo istabu, mazākie būs 64 kvadrātmetru lieli ar divām guļamistabām. «Norvēģijā ir ļoti svarīgs ģimeniskums un kopīgi pavadītais laiks. Man patīk, ka skandināvi neieciklējas uz mazām telpām, kur viņi pavada ļoti maz laika, tajās viņiem nevajag televizoru pie sienas. Biežāk izmantojamās telpas viņi taisa ērtas un plašas,» uzsver Ģirts Stablinieks. Pamatojoties uz iegūto pieredzi, uzņēmuma komanda arī veidoja projektu Brenguļos, kas iegādei būs pieejams nākamā gada otrajā pusē.

RAŽENS GADS. SIA Carling valdes priekšsēdētājs Ģirts Stablinieks, saņemot pateicību kā viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem Beverīnas novadā. Foto no personiskā arhīva

«Liesmas» pielikums «Ziemeļvidzemes līkločos» ir sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Komentāri
Pievienot komentāru