Ar dziesmu starot un laimīgiem būt

- 2.Marts, 2015
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Veldzi dvēselei mūzikā un dziesmā dāvāja rosīgā folkloras kopas Rota vadītāja Irēna Garā, kura realizēja ieceri par dažādu ansambļu tikšanos sarīkojumā «Vīri dzied Rencēnos», taču izrādījās, ka viņi gan ir varens spēks, bet arī prasa sievu klātbūtni. Katra dziesma izgaismoja izpildītāju enerģiju laukus no Latgales līdz Rencēniem.

Pasākuma vadītāja Skaidrīte Āboltiņa no Valmieras ar mazo rencēnieti Emīlu Āboliņu (skolotāja Evita Skujiņa) atklāja skanīgo kopā sanākšanu. Un tad šķetinājām dziesmu ceļu, sākot no Dekšāres ar vīru kopu Kūzulis (vadītāja Inga Stafecka), uzzinot, ka dīvainais nosaukums izsaka bišu dori. Viņiem pūrā līdzi dziesmas latgaliešu izloksnē, kas saņemtas mantojumā no iepriekšējām paaudzēm. Vīru vadmotīvs dziedāšanas manierē — noslīpēta virtuozitāte un neatkārtojamība.

Ar grezniem tērpiem un galvas rotām no Sedas pārsteidza sieviešu ansamblis Sudaročka (vadītāja Jeļena Tēraudkalna). Krieviskais stils saglabāts graciozitātē un dziesmu plūdumā, taču tikpat atraktīvi dalībnieces demonstrēja prasmi dziedāt latviešu valodā.

Priekuļu novada vīru ansamblis (vadītāja Ulla Siksna) aizrāva ar desmit gados pamatīgi izkopto mierīgo stilu, dziedot par zemi, tēviju, brīvību, to reizēm paspilgtinot ar latīņu valodas rotaļīgu piedziedājumu. Neviltota līdzdzīvošana blakus azartam izpaudās šo vīru priekšnesumā.

LAIKS MŪZIKAI. Sadziedāšanās Rencēnos.

Ivetas Āboliņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru