Ar citādāku skatu, tehniku un materiālu

- 13.Marts, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Piekritīsiet, ka ir ierasti redzēt ar akvareļiem, eļļas krāsām, zīmuļiem un citiem paņēmieniem veidotus mākslas darbus, bet, kad acu priekšā nonāk kaut kas netradicionāls un ja vēl uzzini, ka tas radīts, izmantojot celt­niecības materiālus, tad nekas cits neatliek, kā secināt: NEPARASTI! Tieši tā ne viens vien ar sajūsmu saka par valmierieša MĀRA PLADARA lielformāta darbiem.

Rūjienas Tautskolā pašlaik apskatāma Māra savdabīgo veidojumu izstāde. Viņš esot ar prieku piekritis rūjieniešiem atrādīt savu veikumu, jo kā nekā – dzimis Rūjienā, kur joprojām vēl esot daudz draugu un kur ar tagadējo Tautskolas vadītāju Gitu Zariņu bērnudārzā spēlējies vienā smilšu kastē.

Ilgi neaiztiktais krāsu komplekts

Izstādē ienākot, skatu vispirms piesaista glīti noformēts autora CV. Tajā teikts, ka Māris Pladars 1962. gadā dzimis Rūjienā. Mācības sācis Rūjas pamatskolā, turpinājis Siguldas pamatskolā, bet pēc tās beigšanas iestājies Limbažu 18. arodskolā. PSRS obligātais kara dienests aizvedis tālu aiz Polārā loka pie Norvēģijas robežas. Tur lietā licis savas rasēšanas, zīmēšanas un krāsošanas prasmes, tādēļ armijas daļā noformējis plakātus, stendus un vēl citus uzskates materiālus.

AUTORS. Māris Pladars pie viena no saviem neparastajiem darbiem izstādē Rūjienā. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru