Ar baloniem viss tikai sākas

- 31.Maijs, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

1. jūnijā visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena, un tās aizsākumi meklējami gandrīz 100 gadu tālā pagātnē, kad vecajā Eiropā sāka diskutēt par bērnu labklājību. Tas bija 1925. gads, kad pasaules mēroga konference notika Ženēvā. Simt gadu laikā mainījušās vērtības, paaudze minusi uz papēžiem jaunai paaudzei. Pārdzīvots kara laiks un pēckara gadi. Joprojām ir zemes, kultūras un tautas, kur bērns nebūt nav vislielākā cilvēces vērtība, bet ir valstis, kur apgalvos pretējo. Arī Latvijā, ja jāmin svarīgākais cilvēka dzīvē, tad joprojām dominē ģimene. Ja valstiski tiek taujāts par prioritātēm, tad atkal tas ir cilvēks un bērns kā mūsu nākotne.

Šo starptautiski atzīto dienu gan visvairāk atzīmējam tāpēc, lai ne jau reizi gadā pamanītu bērnu smaidus, smieklus, bet lai risināmo jautājumu virspusē celtu to, kāpēc jāpiemin bērnu aizsardzības un bērnu interešu aizstāvības jautājums.

Veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība, kvalitatīvas un atbalstošas, uz bērna vajadzībām vērstas izglītības iespējas, veselīgs uzturs, būt pasargātam no vardarbības uz ielas, mācību iestādē, sociālajos tīklos un ģimenē – arī tādas ir bērna tiesības. Vai visiem līdz galam pieejamas?


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru