Apzināsim bīstamus kokus!

- 11.Jūnijs, 2014
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai turpmākos negaisos pilsētā mazāk būtu izgāzto un lauzto koku, Valmieras pilsētas pašvaldība aicina  iedzīvotājus informēt par viņu īpašumā vai tā tuvumā esošajiem  potenciāli bīstamajiem kokiem.  Tādi vispirms ir koki ar sausiem un slimiem zariem, iztrupējuši, mehāniski bojāti, zaroti nelīdzsvaroti, dobumaini, vēja  jau aizlauzti un izkustināti,  kas stipra vēja laikā var apdraudēt ne tikai ēkas, bet arī cilvēkus.

Informāciju par bīstamajiem kokiem, kas gan atrodas pilsētas teritorijā, bet ir blakus privātīpašumiem,  nosaucot adresi, var nodot pa e-pastu: apc@valmiera.lv, savukārt par  bīstamajiem kokiem privātajās teritorijās jāiesniedz  pieteikumi atbilstoši saistošajiem noteikumiem Nr. 182 «Par koku ciršanu ārpus meža Valmieras pilsētas administratīvajā teritorijā».

Pēc šiem iesniegumiem Valmieras pilsētas koku novērtēšanas komisija  kokus apsekos, novērtēs to stāvokli un atbilstoši tam pieņems lēmumu, ko darīt ar katru  konkrēto koku — nozāģēt  vai tomēr sakopjot saglabāt.

Pašvaldības nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes vadītāja Rita Jemšika: «Stiprs vējš un lietusgāzes var nolauzt un izgāzt arī  pilnīgi jaunu un gluži veselu koku. Taču  šajā pasākumā mēs palīdzēsim iedzīvotājiem novērtēt kokus, kas jau tagad ir  potenciāli bīstami. Vērtējot koku atbilstību ēku ekspluatācijas un cilvēku dzīves vietas un drošības apstākļiem, ņemsim gan vērā arī koku ainavisko, dendroloģisko, ekoloģisko un dabas daudzveidības nozīmīgumu.»

PĒC PĒDĒJĀ NEGAISA. Vēja brāzmas neizturēja pat daži šķietami vēl spēcīgi bērzi.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru