Apbalvo konkursa «Sprīdītis Latvijā» radošos dalībniekus

- 15.Novembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Par godu Latvijas simtgadei Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola sadarbībā ar Valmieras integrēto bibliotēku sarīkoja vizuālās mākslas konkursu «Sprīdītis Latvijā», kurā varēja piedalīties audzēkņi no Valmieras apkārtnes skolām. Kopā tika apbalvoti 69 labākie bērnu darbi vairākās kategorijās.

«Sprīdīša simbolu mēs esam aizmirsuši. Mums tas jāceļ saulītē,» min Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas galvenā bibliotekāre Lolita Dreimane. Viņa izcēla, ka, domādama, ar ko cienāt konkursa radošos dalībniekus, meklējusi kādu cienastiņu, kas saistītos ar šo simbolu un lugas varoni, bet izdevies atrast vien latiņu, kam virsū bijis šis «laimes meklētājs».

Konkursa mērķis bija popularizēt mazliet piemirsto rakstnieces Annas Brigaderes lugas varoni, kas šogad rudenī svin 115. jubileju. Tāpēc bērni un jaunieši bija aicināti iejusties Spīdīša «ādā un iekāpt viņa kurpēs», uzliekot uz papīra zīmējumā to, kā viņi būtu ceļojuši. Rezultātā tapušas visdažādākās variācijas. Žūriju visvairāk pārsteidza Rūjienas vidusskolas audzēkņu kopdarbs, kura veidošanas procesā bija iesaistījusies visa klase. Skolēnu darbs bija pavisam atšķirīgs. Tas bija telpisks un iekļāva vairākus no lugas tēliem.

SABIJUŠIES, tomēr braši mazie Sprīdīši apsveica konkursa radošos māksliniekus, dāvinot piemiņas lāpstu organizatoriem.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru