Amatnieki un mājražotāji met cerīgus skatus uz Ziemassvētkiem

- 2.Novembris, 2022
Laikrakstā

Katrā lielākā un mazākā pilsētā ir vajadzīgs savs suvenīru un dāvanu veikaliņš, kas reprezentē konkrēto apdzīvoto vietu un apliecina tās iedzīvotāju prasmes, uzņēmību un talantus. 

Kā skaista sakta pie latviska apģērba. Pats jaukākais, ka mājražotāju un amatnieku darinājumos ne vienmēr uzskatāmi pamanāms tradīciju mantojums, bet tas tur ir pat mūsdienīgajos risinājumos, krāsu un formas izjūtā un garšu buķetē. Tāpēc visu talantīgo, darbīgo ļaužu darinājumi, vienkopus savākti, ir liela greznība, kas pieejama ikvienam pircējam ne tikai sezonas gadatirgos, bet katru dienu.

Saprotams, lielās pilsētās šādiem veikaliem ir iespējams pastāvēt kā atsevišķai tirdzniecības vietai, kamēr mazpilsētās, kur viesu autobusi nebrauc gluži katru dienu, tas nav iespējams. Rūjienā ir atrasts labs kompromiss.

Pats pirmais jauno laiku suvenīru veikals Rūjienā bija Arņa un Rasas Ozoliņu atvērtā «Reālā aptieka», kas ar savu darbību pierādīja šādas idejas dzīvotspēju, pie reizes vienkāršu tirdzniecību paplašinot ar kultūras pasākumiem.

Ineses Kalinkas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru