«Aloja Starkelsen» – rekordu gads

- 19.Decembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kad «Liesma» šā gada oktobra sākumā viesojās kartupeļu cietes ražošanas uzņēmumā «Aloja Starkelsen», jaunās ražas kravas joprojām turpināja savu ceļu Alojas virzienā. Uzņēmuma ģenerāldirektors JĀNIS GARANČS prognozēja, ka šī sezona uzņēmuma vēsturē varot būt raksturīga ar vairākiem rekordiem. Kad nu gads tuvojas izskaņai, direktoram vaicājām, vai prognozes piepildījušās. Lūk, ko dzirdējām atbildē.

«No saviem sadarbības partneriem Latvijā, Igaunijā un nu jau arī Lietuvā līdz pat novembra izskaņai pēc kravu piegādes grafika turpinājām pieņemt divu veidu – integrēti un bioloģiski audzētus – kartupeļus. Tā kā līgumu bija noslēgts krietni vairāk nekā agrāk un arī plānotā raža kopumā bija iegūta, tad mūsu prognozes par īpaši sekmīgu sezonu ir piepildījušās. To noslēdzām 25. novembrī. No bioloģiski audzētajiem kartupeļiem esam saražojuši rekodražu, kuras apjoms ir divas reizes lielāks nekā pagājušajā gadā. No integrēti audzētajiem kartupeļiem cieti gan saražojām mazāk, jo šīs vasaras ieilgušais karstums un sausums integrēti audzētos kartupeļus negatīvi ietekmēja krietni vairāk nekā bioloģiski audzētos. Un tā tas notika visā Ziemeļeiropā. Kopumā tomēr ar viena un otra veida kartupeļu cieti viss ir labi.

JĀNIS GARANCŠ: «Uzņēmuma «Aloja Starkelsen» produkcija ir glutēna brīva, un arī ar pelēko zirņu produktiem mēs šo koncepciju turpināsim!» Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru