Akmens pret "Prometey", sviests – pret "Šiauliai"

- 3.Janvāris, 2024

Vecā gada nogalē Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolisti savā laukumā aizvadīja divas spēles – katru savā turnīrā. Kaut arī abos mačos tika piedzīvoti zaudējumi, pārāk dažāds bija mūsējo rādītais sniegums laukumā.

Pret vienu no Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas līderiem Ukrainas superklubu Slobožanskas Prometey valmierieši 23. decembrī cienīgi spēja pretoties gandrīz visu pirmo puslaiku, turpretī ENBL čempionāta B grupas spēlē pret Lietuvas čempionāta vidusmēra komandu Šiauliai tika aizvadīts viens no žēlīgākajiem mačiem šajā sezonā.

Valmiera Glass/ViA – Prometey 71:91 (23:18, 13:28, 17:23, 18:22)

Mājinieki mačam bija pieteikuši visus 12 spēlētājus, laukumā kaut uz pāris minūtēm tika katrs basketbolists. Tā kā pretinieks faktiski bija no pavisam cita plaukta, tad šajā spēlē neviens īpaši no mūsējiem neko negaidīja, varbūt tieši tāpēc viņu rādītais sniegums patīkami pārsteidza.  Sākuši no 0:5, valmierieši sasparojās un pamazām izlīdzināja spēli. Rezultāts auga līdzīgi, un 10. minūtē mūsējie ar Zrno trejaci pirmoreiz izvirzījās vadībā – 21:18! Ceturtdaļas rezultātu apstiprināja Kaufmanis – 23:18 pret spēcīgo pretinieku bija kā bullim sarkanais karogs vēršu cīņu arē­nā...

TIKAI TĀ, MAROŠ! Valmieriešu raženākais puisis slovāks Marošs Zelizņāks tikko ietriecis bumbu Prometey grozā no augšas. Jāņa Lārmaņa foto