Akmens, kura noslēpumus vēl glabā zeme

- 3.Augusts, 2022
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Šoreiz devāmies lūkot Ābeļu dižakmeni, par kuru pa laikam šur tur pavīd diezgan interesanta informācija, bet kurš pat Google kartē kā īpašas ievērības objekts nav precīzi atzīmēts.

Tomēr uzskatu, ka Ziemeļvidzemē par trešo lielāko milzeni vērtēto savām acīm vismaz reizi ir jāredz katram vidzemniekam, pirms viņš dodas dabas brīnumus skatīt kaut kur plašākā pasaulē. Turklāt šis dižakmens atrodas vien dažus kilometrus no Rencēniem uz Rūjienas pusi. Jābrauc vai jāiet pa veco grantēto Rūjienas ceļu līdz norādei uz «Ābeļu» mājām (no tām akmens ieguvis pašreizējo nosaukumu, bet ir ziņas, ka vietējie to kādreiz dēvējuši arī par Mūrkroga, vai Mežvidu diž­akmeni).

Pie akmens var nokļūt, jau pirms šīm mājām no ceļa nogriežoties uz dienvidiem un ejot pa nedaudz vairāk nekā 100 metru garu līkumotu, pietiekami iestaigātu meža taku. Tad priekšā starp ne pārāk dižām eglēm un bērziem arī ieraudzīsit it kā lielu zaļganas zemes burbuli, milzīga sūnās iegāzta poda dibenu vai pat neiedomājama apjoma un ietilpības pūpēdi.

IT KĀ TREŠAIS LIELĀKAIS ZIEMEĻVIDZEMĒ. Dziļi zemē iegulušā Ābeļu dižakmens patiesais lielums ir pat grūti nosakāms. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru