Aizsedzoties ar atklātību?

- 24.Jūlijs, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Plašu rezonansi negaidīti izraisīja balsojums valdībā par Normunda Mežvieta atkārtotu apstiprināšanu Valsts Drošības dienesta (VDD) vadītāja amatā. Viena no valdošās koalīcijas partijām – Jaunā konservatīvā partija (JKP) paziņoja, ka Mežvieta apstiprināšana iecerēta slepus, un prasīja, lai viņš sniedz atskaiti par VDD paveikto viņa darbības laikā. Kad šī prasība tika noraidīta, JKP ministri balsojumā nepiedalījās un tā laikā pameta valdības sēdi.

VDD jeb kādreizējā Drošības policija, viena no trim valsts drošības iestādēm Latvijā, atrodas Iekšlietu ministrijas pārraudzībā. Atbilstīgi likumdošanai VDD kompetencē ir pretizlūkošanas un valsts noslēpuma aizsardzības pasākumu īstenošana, valsts konstitucionālās iekārtas un ekonomiskās drošības interešu aizsardzība, pretterorisma pasākumu īstenošana un koordinēšana, kā arī valsts augstāko amatpersonu aizsardzība. VDD ir arī vienīgā no valsts drošības iestādēm, kam ir tiesības veikt pirmstiesas izmeklēšanu.

Saprotamu iemeslu dēļ tā nav īpaši publiska iestāde, un attiecīgi par dienesta darbību nekas pārāk daudz nav zināms. Visbiežāk VDD vārds publiskajā telpā parādās, kad notiek kādas skaļākas aizturēšanas vai uzsākti kriminālprocesi, un arī tad VDD gandrīz vienmēr tiek pieminēts tikai garāmejot. Lai arī šāda situācija neatbilst dienesta gana nozīmīgajai lomai valsts drošības sistēmā, tas ir tikai loģiski un pareizi, ņemot vērā dienesta darbības specifiku.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru