Aizsardzības ministra mājiens ar mietu

- 24.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Situāciju, kāda šobrīd izveidojusies un nepiedodami ilgi turpinās Latvijas komercvidē, tēlaini varētu attēlot ar ainiņu, kurā uz nelielu ugunsgrēku daudzstāvu nama pēdējā stāva dzīvoklītī ieradusies līdz zobiem ar speclīdzekļiem nobruņota Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta specvienība ar vairākiem sarkani krāsotiem automobiļiem. 

No ūdens padeves hidrantam pieslēgtās šļūtenes ar lielu spiedienu sarkanā gaiļa vietā jau  laikus padots ūdens, viss jau sen padarīts, ugunsgrēks nodzēsts. Taču ugunsdzēsēji nebūt nesteidzas atslēgt ūdens padevi, tāpēc ūdens no jaudīgā brandspoita turpina gāzties... Un nu jau gaidītā un arī sagaidītā efekta vietā neapturami veidojas defekts – sen applūdis mājas pēdējais stāvs ar vainīgo dzīvokli, tagad ūdens turpina sūkties cauri pārsegumiem arī uz zemākajiem stāviem. Nama iemītniekus pamazām pārņem viegls izmisums, tomēr pažarnieki ūdeni neatslēdz, izskatās, ka gaida kādu augstāk stāvošas personas telefona zvanu. Vienkārši ir raduši paklausīt pavēlēm no augšas.

Atvainojos godprātīgiem ugunsdzēsējiem par šo krāsu sabiezinājumu. Jo runa nav par uguni, bet gan par naudu un tās ceļu sargāšanu Latvijā. Kopš mūsu valstī rāmo un ārēji tīkamo finanšu aprites situāciju iztraucēja FinCEN uzbrauciens no mūsu lielā stratēģiskā aizokeāna partnera un tam sekojošais Pasaules centrālās naudas atmazgāšanas apkarošanas organizācijas FATF un tās Eiropas struktūras Moneyval striktais piedraudējums – ja nekas kardināli nemainīsies, iekļaut Latviju pasaules valstu pelēkajā sarakstā, – finanšu drošības ziņā Latvijā izdarīts daudz, iespējams, pat pārāk daudz. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru