Aicinājums uz lāču (foto)medībām

- 7.Septembris, 2022
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Varētu domāt, ka īpaši, lai mudinātu arī latviešus tikt vaļā no pēdējo gadu satraukuma par lāču briesmām un veicinātu sabiedrībā krietni nopietnāku sapratni par šo Baltijā sastopamo vienīgo lāču dzimtas dzīvnieku, igauņi aicina latviešus iesaistīties fotokonkursā «Lācis – mūsu kaimiņš».

Šādi fotokonkursi Igaunijā nu jau labu laiku notiek par dzīvniekiem, kas tāpat kā pie mums katru gadu tiek izraudzīti par Gada dzīvnieku. Tā nu šogad Igaunijā šajā godā iecelts brūnais lācis, kas mums par Gada dzīvnieku bija izraudzīts jau 2009. gadā. 

Lai igauņu rīkotajā fotokonkursā varētu piedalīties arī Latvijas dabas draugi, tā rīkošanā iesaistījies mūsu Dabas muzejs, kam līdzīga sadarbība ar Igaunijas kolēģiem jau bija 2014. gadā ar izstādi «Vilks Igaunijā» un 2019. gadā ar izstādi «Meža cūka – īsta cūka».

Šī gada fotokonkursā līdz 3. oktobrim tiek gaidītas fotogrāfijas, kas ataino lāča dzīvi (ne tikai lācēnu un lielo lāču portretus, bet arī bildes, kurās redzamas meža karaļa darbības pēdas – skrāpējumi, ķepu nospiedumi, miga, pat izkārnījumi – jebkurā vietā dabā.

KAIMIŅŠ. Viens no Igaunijas tūkstoša. Leo Enso foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru