Aicinājums izvērtēt Latvijas mežu politiku

- 9.Janvāris, 2018
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Aizvadītajā gadā notika sīva diskusija par iecerētajiem grozījumiem Ministru kabineta noteikumos «Par koku ciršanu mežā», kas paredzēja ciršanas caurmēra samazināšanu priežu, egļu, bērzu mežaudzēm visā Latvijā un ļaut cirst arī tievākus un jaunākus kokus. Tāpat bija paredzēts pieļaut kailcirtes arī piejūrā. Pret šādiem grozījumiem būtiski iebilda vairākas vides organizācijas, tos neatbalstīja arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Tieslietu ministrija un Vides Konsultatīvā padome. Tad pērn 14. decembrī grozījumu projekta procesā notika nozīmīgs pavērsiens: Zemkopības ministrija paziņoja, ka to apstiprinājumu virzīšanu atsauc un ka «pārskatāmā nākotnē šos grozījumus vairs nevirzīs».

Uzskatot, ka šo grozījumu nepieņemšana ir panākta ar daudzu aktīvu cilvēku, dažādu organizāciju atbalstu, Pasaules Dabas Fonda direktors JĀNIS ROZĪTIS aicina sarunu turpināt. Viņš «Liesmai» atsūtījis savu un vairāku dabas aizsardzības organizācijas pārstāvju viedokļu apkopojumu:

«Sakām paldies visiem, kas uzklausīja un atbalstīja mūsu iebildumus, kuru galvenais mērķis — aizstāvēt sabiedrisko labumu. Mežs ir Latvijas būtiskākais dabas resurss, tāpēc atbalstām tādu meža apsaimniekošanu, kas nes labumu meža īpašniekam un sabiedrībai kopumā, taču Grozījumi bija drauds Latvijas mežu ilgtspējīgai apsaimniekošanai, jo tika pamatoti vienīgi ar ekonomiskiem ieguvumiem, aizmirstot par meža vides kvalitāti. To apliecināja arī meža īpašnieki un dažādu paaudžu mežkopji, kas vērsās pie mums, aicinot cīnīties pret Grozījumu apstiprināšanu.

JĀNIS ROZĪTIS. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru